fbpx Skip to content

Blog

Inwestycja w nieruchomości na wynajem – 5 kroków do sukcesu

Nie od dziś wiadomo, że własna nieruchomość to doskonały sposób pomnażania kapitału. To jeden z niewielu rynków, na którym wartości potrafią utrzymywać się/rosnąć przez wiele lat. Zanim jednak zaczniesz inwestować w nieruchomości na wynajem, warto poznać 5 kroków, które zapewnią Ci świetny start w tej branży.

1. Zadbaj o swoje finanse

inwestycja w nieruchomości na wynajem

Pierwsza inwestycja w nieruchomość na wynajem wiąże się ze znacznym kosztem. Mimo, że najkorzystniejszą opcją wydaje się kupno mieszkania czy gruntu za gotówkę, warto także mieć na uwadze możliwość wzięcia kredytu bankowego. Zgodnie z wymogami systemu, potencjalny kredytobiorca zostanie poddany odpowiedniej weryfikacji, co pomoże ustalić, jaka jest jego zdolność kredytowa. Decyduje to o zgodzie na udzielenie kredytu, o wysokości pożyczanej kwoty, racie oraz długości okresu spłaty. W przypadku takich kredytów warto pamiętać, że wkład własny będzie wynosił przeważnie 10%-20% wartości pożyczki. Jeżeli posiadasz niezbędne fundusze, możesz również skorzystać z kredytu, aby kupić więcej niż jedną nieruchomość.

2. Inwestycja w nieruchomości na wynajem – Analizuj rynek nieruchomości

Badanie rynku to niezwykle ważny etap przygotowań do zakupu własnej nieruchomości. Decydując się na inwestycję w mieszkanie na wynajem, należy dobrze poznać rynek pierwotny i wtórny lokali. Odpowiednia analiza pozwoli Ci podjąć decyzję o zakupie w najbardziej korzystnej lokalizacji, gdzie popyt będzie wysoki. Podczas sprawdzania rynku możesz zdecydować, czy bardziej opłaci Ci się zakup wybranego mieszkania wymagającego remontu czy może domu gotowego do wynajęcia.

Chcesz kupić nieruchomość na wynajem, a następnie skutecznie ją wynająć za bardzo dobrą cenę? Skorzystaj z usług profesjonalistów!

3. Jaki rodzaj inwestycji nieruchomości Cię interesuje?

Inwestycja w nieruchomości na wynajem to niezwykle szerokie pojęcie. Wkraczając w ten świat, warto przemyśleć, jaki rodzaj wynajmu byłby najlepszy. Mieszkania i domy można udostępniać lokatorom na podstawie umowy długookresowej, a także w ramach noclegów turystycznych (poczytaj o najmie długoterminowym i najmie krótkoterminowym na naszym blogu). Doskonałym sposobem na zarobek jest również zakup i wynajem lokali usługowych w dogodnych lokalizacjach. Nie zapominajmy także o możliwości zakupu niezabudowanej działki, której wartość będzie rosła, a koszty utrzymania utrzymają się na stosunkowo niskim poziomie. 

4. Agencja nieruchomości – czy warto z nią współpracować?

Szukając idealnej nieruchomości pod inwestycję, warto skorzystać z szerokiej oferty agencji. Współpraca z profesjonalną agencją pomoże Ci szybko znaleźć najlepszy lokal w doskonałej lokalizacji, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Będzie również bardzo pomocna, kiedy postanowisz znaleźć chętnych do wynajmu Twojego lokalu (analizujemy rynek, wspieramy inwestorów i skupiamy się na tym, żeby uzyskali jak największe zyski – jeśli szukasz zaufanego partnera do współpracy, zapraszamy do kontaktu).

Inwestycja w nieruchomości na wynajem wiąże się z różnymi obowiązkami. Poznaj naszą usługę zarządzanie najmem!

5. Finalizacja transakcji

inwestowanie w nieruchomości do wynajmu

Kiedy pomysł na inwestycję, zebranie funduszy oraz znalezienie najlepszej nieruchomości już za Tobą, pozostaje tylko sfinalizowanie całej transakcji. Pamiętaj, że zakup lokalu to poważna sprawa, dlatego niezbędna może okazać się pomoc profesjonalnego pośrednika. Odpowiednio dobrana osoba, pomoże znaleźć wszelkie mankamenty nieruchomości, a także wynegocjować najlepsze warunki zakupu. Jeżeli nie masz doświadczenia w zakupie mieszkań, pomyśl nad zatrudnieniem specjalisty!