fbpx Skip to content

Blog

Wynajem i zarządzanie nieruchomościami – jak zwiększyć potencjał inwestycji?

Gdyby mieć na względzie popularność określonych typów lokali, to można założyć, iż aby wynajem i zarządzanie nieruchomościami okazało się dochodowe, należałoby obrać jedną z dwóch potencjalnie perspektywicznych, acz przeciwstawnych ścieżek.

A to dlatego, że skoro rynek posiada własną wyporność, to gdy zaczyna osiągać swoje maksimum, można albo konkurować ceną, standardem, wyposażeniem, ekskluzywnością, estetyką lub innym udogodnieniem, albo przyjąć zgoła odwrotne założenie. I wyznaczyć nowy trend lub ujęcia.

Jak więc wobec tego ustawić się do własnych działań i zamierzeń, aby rozszerzyć potencjał inwestycyjny przedsięwzięcia?

Wynajem i zarządzanie nieruchomościami a strategia rentowności budowana w oparciu o planowane modernizacje miasta

Jakkolwiek w światku inwestorów funkcjonuje zasada unikania wchodzenia w projekty lub na rynki, które na fali popularności eksplorują już wszyscy. Nawet ci niemający z nimi doświadczenia. Tak, gdy ma się na myśli wynajem i zarządzanie nieruchomościami, istnieje od tego założenia jedno, godne złamania odstępstwo. A w zasadzie sytuacja, w której plany zagospodarowania infrastruktury i okolicy danej lokalizacji pokrywają duże i perspektywiczne przedsięwzięcia.

Jak rozbudowa i renowacje miasta wpływają na wynajem i zarządzanie nieruchomościami?

Za warty wzmianki, dobrze obrazujący to przykład, należałoby uznać głośną, ogromną i udaną renowację terenów fabrycznych w Łodzi. Dzisiaj bardziej znanych jako Centrum Handlowe Manufaktura. Kojarzone m.in. z 3,5-hektarowego rynku, czy najdłuższej w Europie, 300-metrowej fontanny.

Jeśli środki na poczet przygotowania mieszkania ograniczamy do standardu lub minimum, całą pracę musi wykonać lokalizacja

A ponieważ inwestycje danego typu, jeśli są ponadto stawiane na obrzeżu tego, co uważa się za ścisłe centrum miasta, przesuwają jego umowną granicę, tworzą też dodatkowy ośrodek zainteresowania mieszkańców (i najemców), jak w ww. ujęciu. Co podnosi prestiż danej lokalizacji oraz ceny. I to zarówno te odnoszące się do sprzedawanych lokali, jak i te powiązane z mieszkaniami przygotowanymi do długoterminowego wykorzystania.

Jaki wpływ na wynajem i zarządzanie nieruchomościami ma dobrze wybrana lokalizacja?

To istotnie oznacza, iż jakkolwiek mamy na uwadze opłacalny wynajem i zarządzanie nieruchomościami, acz nie wyszczególniamy lokum w sposób dobitny. Dla przykładu bogatszym wyposażeniem, przytulniejszą aranżacją lub gustownym wykończeniem, gdy przemawia za tym oblegana przez konkurencję lokalizacja. O tyle można przyjąć, że branie pod uwagę planów modernizacyjnych w regionie, zamiast powyższego, również spełni podstawowe założenia inwestycyjne.
A ponieważ…

Wynajem i zarządzanie nieruchomościami w obliczu wyznaczania nowych trendów

Jest pewną formą odstępstwa od omówionego wyżej podejścia. Oznacza też rezygnację ze standaryzowania przestrzeni mieszkalnej do bazowego minimum wygód i praktyczności dla najemcy na rzecz nadawania nieruchomości cech nietypowych. A wręcz rarytasowych.
Co najlepiej uwidaczniają pewne przykłady apartamentów na wynajem krótkoterminowy. Gdzie to podstawowe założenie nie odnosi się do limitowania środków na poczet dopracowania udogodnień czy samego wnętrza. A koncentruje wokół jak najbardziej wysmakowanego doświadczenia klienta.

Można tu wręcz zaryzykować pewne twierdzenie, że świadomość istotności tego ostatniego stanu rzeczy jako elementu przekonującego do oferty, wśród właścicieli obsługujących wynajem i zarządzanie nieruchomościami na niedługi pobyt, jest ciut większa.

Ww. zmysł pozwala bowiem na bardziej strategiczne i spójne założenia. Wyzwala również chęć nadawania przestrzeniom użytkowym bardziej wymownego charakteru. Gdzie starannie wyselekcjonowana lokalizacja, zawierająca kuszące widoki na panoramę miasta z nieprzypadkowo wysokiego piętra, wytworna, klimatyczna stylizacja, czy bogate wyposażenie obfitujące w sprzęty, z konsolą do gier, odtwarzaczem Blu-ray czy komputerem, stają się intencjonalnym zamierzeniem i dźwignią oferty.

A jak można wynieść z psychologii:

Jak wygląda wynajem i zarządzanie nieruchomościami, gdy wyznaczamy nowe trendy?

Wynajem i zarządzanie nieruchomościami na długi okres nie powinno być uzasadnieniem dla gorszej lub przeciętnej jakości

Przynajmniej dlatego, że długo, siłowo i malowniczo można byłoby przekonywać klienta do rzeczy miałkich, banalnych i oklepanych. W czasie gdy te bardziej przyjemne i wyszukane porywają z zasady i z miejsca. Stąd ta konkretna ścieżka, zamiast neutralnych i standardowych beżów oraz bieli w designie tudzież typowego wyposażenia, zakłada pewną ukierunkowaną na daną grupę docelową personalizację.

I czy będzie to projekt wnętrza w klimacie gier, skierowany do studenta, z uwzględnioną na stanie konsolą, np. Play Station, czy opcja dla osoby pracującej zdalnie, z korespondującym z funkcją sprzętem i detalami w designie. Tak to rozmyślne ukierunkowanie powinno stanowić bazowe założenie i cel. A przynajmniej, jeśli mamy na względzie rentowny wynajem i zarządzanie nieruchomościami oraz sprzedażowy trigger. To jest: wyzwalacz windujący inwestycję.

Jeśli szukasz dobrze sprofilowanej nieruchomości, oczekując wsparcia w jej wyborze, możesz liczyć na nasze wieloletnie doświadczenie branżowe: