fbpx Skip to content

Blog

Zarządzanie najmem długoterminowym – na czym polega? 

Profesjonalne zarządzanie najmem staje się coraz bardziej popularne. Właściciele mieszkań, a także pojedynczych lokali mają dużo spraw na głowie i wolą zlecić pewne zadania osobom w tym wyspecjalizowanym. Dzięki temu mogą zaoszczędzić dużo swojego czasu, a inwestycja w zarządcę nieruchomości nie wiąże się z dużymi kosztami. Po co robić wszystko samemu, jeśli można za niewielki % od czynszu zyskać pewność, że ważne sprawy zostaną w pełni dopilnowane? No właśnie! W dzisiejszym artykule przedstawimy Ci na czym dokładnie polega zarządzanie najmem długoterminowym i jakie korzyści za sobą niesie.

Bezpieczeństwo najmu 

Najem długoterminowy mieszkania tylko pozornie nie wiąże się z wieloma obowiązkami. W praktyce niedopilnowanie istotnych kwestii może powodować duże straty. Wiele osób zakłada, że wystarczy zrobić dobre zdjęcia lokalowi i wystawić je na portal ogłoszeniowy. Jeśli jednak wynajęcie Twojego mieszkania ma być w pełni zyskowne przy jak najmniejszym zaangażowaniu, a także bezpieczne, warto powierzyć ten temat specjalistom. Zdarza się, że właściciele lokali dopiero gdy już doświadczyli problemów z najemcami, decydują się na wsparcie fachowców. Dzięki temu zyskują poczucie bezpieczeństwa, nie muszą zajmować się żadnymi formalnościami i mogą spać spokojnie. Źródłem problemów wcale nie musi być nieodpowiedni lokator, ale także złe przygotowanie niezbędnej dokumentacji czy nieporozumienia między stronami.

Zarządzanie najmem długoterminowym – na czym to właściwie polega?

Zarządzanie najmem długoterminowym wiąże się z takimi zadaniami jak: 

  • przygotowanie lokalu pod wynajem – to zarówno przeanalizowanie co można zmienić w lokalu, żeby uzyskać za niego wyższą cenę, jak i spisanie stanu liczników, ustalenie polityki cenowej czy wykonanie atrakcyjnych i profesjonalnych fotografii, które pozwolą zmaksymalizować zyski. 
  • szukanie odpowiedniego lokatora – jak znaleźć taką osobę pisaliśmy tutaj. W praktyce szukanie lokatora i pokazywanie nieruchomości potrafi zająć bardzo dużo czasu. W kolejnym etapie należy sprawdzić wypłacalność potencjalnego najemcy i doprowadzić do zawarcia w pełni bezpiecznej umowy.
  • pilnowanie wszystkich spraw podczas trwania umowy najmu – profesjonalny zarządca ma kontakt z lokatorami i reaguje na ich problemy. Ponadto kontroluje terminowe opłacanie czynszu, przedłuża umowy i cesje, a także rozlicza opłaty z dostawcami mediów. 
  • zakończenie umowy najmu – zarządca dopina wszystkie niezbędne formalności, takie jak rozliczenie opłat za media, sprawdzenie ewentualnych zniszczeń, a także aktywnie szuka nowego lokatora zanim poprzedni się wyprowadzi. Dzięki temu właściciel zyskuje gwarancję ciągłości najmu. 

Zarządzanie najmem – to się opłaca!

zarządzanie najmem Poznań

Żeby dobrze zarządzać najmem lokalu trzeba posiadać szeroką wiedzę i doświadczenie. Zaczynając na umiejętności wykonywania profesjonalnych fotografii, na rozliczeniu z Urzędem Skarbowym kończąc. W In Harbor oferujemy profesjonalne zarządzanie najmem+, za które płacisz tylko 15% od czynszu. Odpowiednie przygotowanie i promocja lokalu mogą pozwolić Ci zyskać jeszcze więcej. A do tego nie musisz o niczym pamiętać, ponieważ szereg obowiązków przejmujemy za Ciebie! Jeśli interesuje Cię profesjonalne zarządzanie najmem w Poznaniu to zapraszamy do kontaktu.