fbpx Skip to content

Blog

„Zarządzanie najmem koszt”, czyli, gdy musisz zapytać Google, jak wycenić beztroskę

O ile wyrażenie: „zarządzanie najmem koszt” nie jest ani zgodne ze sztuką, ani językowo poprawne, zwraca szereg mniej lub bardziej precyzyjnych odpowiedzi, którymi można się wszelako posłużyć, aby dokonać uogólnionej, rynkowej wyceny.

Ile wobec tego należy zapłacić za kompleksowe zarządzanie najmem, aby móc uwolnić się od szeregu działań operacyjnych, zachowując jednocześnie korzystny, finansowy bilans?

Kompleksowe zarządzanie najmem i jego cena a podział ze względu na krótko- i długoterminowy pobyt

Jakkolwiek wydatki na poczet obsługi lokalu różnią się w zależności od:

  • rodzaju wynajmu (długo- i krótkookresowy);
  • skali zleconych działań;
  • lokalizacji mieszkania.

O tyle można w dużym uproszczeniu założyć, iż średnia cen za kompleksowe zarządzanie najmem w ujęciu długofalowym stanowi od 15 do 23% względem miesięcznego czynszu. W czasie gdy okazjonalny kwaterunek to koszt 17-25% w przełożeniu na jedną rezerwację.

Zapytanie: „zarządzanie najmem koszt” a czynniki mające wpływ na cenę.

I ponieważ w tym ostatnim wypadku mówimy o relatywnie wysokim procencie, to wciąż mając na względzie Google i ww. wyszukiwanie:

„Zarządzanie najmem koszt” – jakie czynniki mają wpływ na cenę…

Ustalimy, iż dynamika oraz częstotliwość przeprowadzanych operacji, takich jak obsługa działań marketingowych, rezerwacji, gości i samego lokalu, w odniesieniu do najmu krótkoterminowego jest znacznie wyższa, aniżeli względem tego pierwszego przypadku.

Wyniki wyszukiwania dla: „zarządzanie najmem koszt” a faktyczna cena.

Co, biorąc pod uwagę kontekst wpisywanego w Google zapytania: „zarządzanie najmem koszt” wobec kilkunastu realizowanych w skali miesiąca wizyt w obiekcie wraz z każdorazowym sprzątaniem oraz wzmożonych pracach administracyjnych, nie mamy mimo wszystko do czynienia ze stawką przesadnie wygórowaną.

Tym bardziej, gdy wskazywany tutaj skrót myślowy: „zarządzanie najmem koszt” ma nam tę upragnioną wolność od wszelkich działań operacyjnych zapewnić.

Dlaczego kompleksowe zarządzanie najmem długoterminowym z ramienia zewnętrznej firmy, nie jest tylko udogodnieniem, a stanem wymaganym?

Gdyż, o ile w obu wypadkach istnieje pula założeń wspólnych, mających służyć adekwatnemu przygotowaniu posiadłości do wynajmu, takich jak:

  • dbałość o wyszukaną formę prezentacji lokalu. Czego można dokonać za pomocą odpowiednich detali oraz elementów aranżacyjnych właściwych dla sztuki dekoracyjnej znanej jako home staging;
  • ustalenie polityki cenowej w oparciu o rynek, lokalizację oraz standard mieszkania;
  • przeprowadzanie działań marketingowych i tych odnoszących się do promocji.

Tak podobieństwa na tym etapie ulegają lekkiemu zakrzywieniu. A to dlatego, że jakkolwiek kompleksowe zarządzanie najmem krótkoterminowym oczywiście pokrywa więcej aspektów. O tyle nie zawiera wielu regulacji prawnych. Bez których udostępnienie lokum w przypadku lokali przeznaczonych do obsługi gości w ujęciu długookresowym, nie mogłoby się odbyć. A które musi mieć na względzie właściciel nieruchomości.

Dlaczego zapytanie: „zarządzanie najmem koszt” nie uwzględnia wszystkich niuansów i co należy wiedzieć?

Czego wyszukiwanie: „zarządzanie najmem koszt” nie uwzględni, czyli różnica między wynajmem krótko- a długoterminowym

Jakkolwiek to, co dla właściciela lokalu asygnowanego do wynajmu na krótkie okresy staje się wyłącznie udogodnieniem, czyniącym jego przestrzeń wolną od zawiłości obsługi dużej klienteli. Tak w tym drugim wypadku kompleksowe zarządzanie najmem przez wyspecjalizowaną firmę nie jest już wyłącznie opcją. A autentyczną sytuacją wymagającą podjęcia stosownych kroków chroniących naszą nieruchomość oraz interesy.

Zapytanie: „zarządzanie najmem koszt” a specyfika najmu długoterminowego.

Gdyż, o ile:

  • weryfikacja możliwości finansowych użytkownika oraz jego wiarygodności jako płatnika np. w bazach typu BIK lub KRD,
  • potwierdzenie tożsamości oraz udokumentowanie stałego zatrudnienia bądź źródła dochodu,
  • czy podpisanie umowy zabezpieczającej całe przedsięwzięcie,

nie należą do stałych elementów w przypadku najmu krótkoterminowego. Tak względem długookresowego zobowiązania nie sposób potraktować powyższych założeń z podobną lekkością i nieprzejęciem.

A ponieważ: „zarządzanie najmem koszt” jako fraza, ma de facto tę mile widzianą stabilność, spokój i bezpieczeństwo wobec oferowanej usługi, właścicielowi lokum przybliżyć i zapewnić. O tyle, mimo iż nie jest to forma językowo zasadna, możesz mieć matematyczną pewność, że zaprowadziła Cię w zupełnie nieprzypadkową i należytą przestrzeń.

Zobacz, jak wygląda współpraca z nami i w jaki sposób zabezpieczamy Twoje interesy: