Skip to content

Blog

Zarządzanie najmem koszt, czyli ile wydasz na taką usługę?

[et_pb_section fb_built=”1″ admin_label=”section” _builder_version=”3.22″][et_pb_row admin_label=”row” _builder_version=”3.25″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”3.25″ custom_padding=”|||” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_text admin_label=”Text” _builder_version=”3.27.4″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat”]

 

Zarządzanie najmem koszt – wiele osób wpisuje w wyszukiwarkę takie hasło, zadając sobie pytanie jakie są ceny usługi zarządzania najmem. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się kosztom, które ponoszą właściciele lokali, jeśli chcą zlecić zarządzanie najmem swojego mieszkania specjalistom. 

 

Wynajęcie lokalu z pomocą specjalistów – jak to wygląda i ile kosztuje?

Część firm oferuje nie tylko pełne zarządzanie najmem przez cały okres trwania umowy, ale także proponuje właścicielom mieszkań pomoc na początkowym etapie całego procesu wynajmu. Jest tak, ponieważ to na początku zwykle dzieje się najwięcej np.:

  • właściciel musi opracować ofertę wynajmu tj. przygotować mieszkanie, zrobić dobre zdjęcia i napisać ogłoszenie,
  • właściciel musi także wystawić ogłoszenie na wybranych serwisach, odpowiadać na zapytania, a czasem także reklamować mieszkanie, żeby przyspieszyć wynajem,
  • dalej na właściciela czekają spotkania z potencjalnymi lokatorami, wybór tego odpowiedniego i zabezpieczenie się dobrą umową. 

 

Jak widzisz, jest to sporo zadań, które nierzadko zajmują wiele dni, a nawet tygodni. Każde z tych zadań wydaje się proste z pozoru, ale jak się później okazuje nie wszystko co z pozoru wydaje się proste, takim pozostaje. Właścicielom opłaca zapłacić profesjonalnemu zarządcy, który ma spojrzenie na najem z perspektywy wielu obsługiwanych lokali.

Pełne zarządzanie najmem koszt – zakres działania 

zarządzanie najmem cennik

Wielu właścicieli woli z góry zdecydować się na usługę pełnego zarządzania najmem. Co to oznacza? Pomoc zarządcy najmem odbywa się nie tylko na początkowym etapie, ale także później. Oprócz wcześniej wymienionych zadań, takich jak przygotowanie lokalu, zrobienie zdjęć czy reklamowanie ogłoszeń na portalach, można skorzystać z usługi na:

  • pobór opłat od najemcy razem z rozksięgowaniem,
  • opiekę nad najemcami – odbieranie od nich telefonów, rozwiązywanie ich problemów,
  • koordynacji napraw usterek i ewentualnych remontów, 
  • w przypadku problemów z lokatorem, prowadzenie miękkiej lub twardej windykacji.

 

Część właścicieli mieszkań nigdy nie trafiła na problematycznego Lokatora, któremu zdarzają się częste usterki w lokalu lub brak dotrzymywania warunków umowy. Często jest to łut szczęścia, natomiast profesjonalny zarządca nie może liczyć na szczęście, a powinien skorzystać z doświadczenia oraz praktyk, które pozwalają minimalizować ryzyko.  

W In Harbor oferujemy Ci pełną obsługę najmu za 15% od czynszu dla właściciela wskazanego w umowie. Jest to bardzo dobra cena, bardziej biorąc pod uwagę, że przejmujemy od Właściciela wszystkie jego obowiązki związane z posiadaniem nieruchomości na wynajem i prowadzimy ją w sposób profesjonalny, ułożony w sprawny proces.

Zarządzanie najmem koszt – podsumowanie

Na rynku możesz znaleźć różne oferty cenowe, jeśli chodzi o zarządzanie najmem. Kwota może zależeć od tego, w jakiej miejscowości znajduje się mieszkanie na wynajem. Inne będą kwoty za zarządzanie najmem w stolicy, a inne w średniej wielkości miejscowości. Jeśli masz pytania o profesjonalne zarządzanie najmem, napisz do nas!

Przeczytaj także jak znaleźć odpowiedniego lokatora do mieszkania – Idealny lokator do mieszkania – jak go znaleźć?  

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]