fbpx Skip to content

Blog

Czym umyć podłogę po remoncie? Kafelki i panele

Zastanawiasz się czym umyć podłogę po remoncie? W dzisiejszym artykule przedstawimy Ci kilka sposobów, które sprawią, że podłoga będzie dobrze i bezproblemowo umyta. Oczywiście na czas remontu niezbędne jest odpowiednie zabezpieczenie podłogi, żeby uniknąć uszkodzeń mechanicznych czy trwałych plam, których nie sposób umyć bez kosztownych napraw. A jeśli szukasz fachowej ekipy remontowej w Poznaniu, napisz do nas

Czym myć kafelki po remoncie?

Odpowiadając na pytanie czym myć kafelki po remoncie, należy najpierw ustalić typ zabrudzeń i odpowiednio dopasować środek czyszczący. W przypadku niewielkich zabrudzeń, powinna wystarczyć ciepła woda i płyn do ceramiki, czyli taki, który zazwyczaj używamy w kuchni lub łazience. Po przetarciu płytek mokrą szmatką należy je pozostawić do wyschnięcia. Możesz również myć kafelki po remoncie z połyskiem, czyli polerując je w celu usunięcia niechcianych smug. 

zarządzanie najmem Poznań

Mycie kafelków ubrudzonych klejem 

W trakcie remontu często zdarza się, że na płytkach pozostaje grunt, klej lub nadmiar fugi. Wówczas niezbędne okaże się zakupienie środków chemicznych dedykowanych właśnie do tego typu zabrudzeń. Pomocny będzie zmywacz do cementu. Pamiętaj, żeby myć kafelki ubrudzone klejem po remoncie najpierw odpowiednim płynem, a następnie ciepłą wodą.

Jeśli jakieś materiały przykleiły się do płytek, można wygodnie użyć skrobaka lub miękkiej szczotki. Przy ich pomocy ścieramy przyjkelony materiał, a następnie odkurzamy powierzchnię i myjemy płytki wg wcześniejszych wskazówek. Wiemy już czym umyć podłogę po remoncie, jeśli mamy do czynienia z kafelkami. Sprawdźmy teraz jak myć inne typy podłóg.

Czym myć panele podłogowe po remoncie? Krok po kroku 

zarządzanie najmem Poznań

Panele podłogowe nie zawsze można ochronić przed zabrudzeniami. Nawet świetne zabezpieczenie paneli może nie wystarczyć i podłoga zostanie zabrudzona tynkiem, klejem lub farbą. Przeanalizujmy więc czym myć panele podłogowe po remoncie i jak to robić, żeby nie uszkodzić czyszczonej powierzchni. Najprościej będzie wykonać następujące kroki:

  • na początek odkurzamy panele podłogowe po remoncie,
  • można także użyć szczotki w celu usunięcia największych zabrudzeń,
  • panele, które są wolne od kurzu i pyłu myjemy specjalnymi płynami poremontowymi,
  • warto umyć podłogę kilkukrotnie, ponieważ po remoncie w powietrzu nadal unosi się pył, 
  • do wody można dodać kilka kropli octu, ale jeśli nie lubisz domowych sposobów, postaw na specjalny płyn do paneli,
  • jeśli w trakcie remontu na panelach powstały zarysowania, można użyć pasty naprawcze lub specjalne markery do tego typu zadań.

Czym umyć podłogę po remoncie? Podsumowanie

Wiemy już czym umyć podłogę po remoncie, jeśli mamy kafelki lub panele. Warto pamiętać, że dobre zabezpieczenie podłogi to podstawa, która pozwoli uniknąć męczącego i często trudnego czyszczenia. Jeśli jednak dojdzie do zabrudzeń, jest na to wiele dobrych sposobów. 

Planujesz remont w Poznaniu lub okolicach? A może jesteś już po remoncie i chcesz wynająć mieszkanie? Oferujemy kompleksowe usługi remontowe i zarządzania najmem. Skontaktuj się z InHarbor Poznań!