fbpx Skip to content

Blog

Dobra ekipa remontowa Poznań – 5 cech dobrego fachowca

Czytasz nasz blog, więc możliwe, że jesteś mieszkańcem Poznania lub okolic. Działamy właśnie w tym regionie. Dziś nie będziemy polecać swoich usług, ale przyjrzymy się ogólnym cechom dobrego fachowca. Na co warto zwrócić swoją uwagę wybierając ekipę remontową? Jakie 5 cech dobrego fachowca możemy sobie wyróżnić?

1. Polecenia

Przede wszystkim dobry fachowiec będzie polecany przez innych. Trzeba oczywiście uważać, ponieważ niektóre firmy mogą płacić za polecenia. Dlatego na początek warto popytać znajomych i rodzinę czy mogą Ci kogoś polecić, a następnie sprawdzić opinie w sieci. Często wizytówką dobrej ekipy remontowej i fachowców są nowoczesne strony internetowe czy obecność w social mediach. Dobry fachowiec, mimo że posiada odpowiednią renomę na mieście, często idzie z duchem czasu i rozszerza pozyskiwanie swoich klientów przez niezawodne medium jakim jest Internet. 

2. Konkrety i rzeczowość

Długie rozmowy czy opowiadanie anegdotek podczas spotkania mogą być miłe, ale w tym fachu liczy się czas. Dlatego my skłaniamy się raczej ku fachowcom, którzy przechodzą aktywnie do działania – wyceny czy ustalenia harmonogramu prac. Ociąganie się już na początku czy brak wychodzenia z jakąkolwiek inicjatywą, można ocenić jako element ostrzegawczy. Dobry fachowiec powinien informować klienta o wszystkim, a jednocześnie szanować zarówno swój czas, jak i czas zleceniodawcy. Jeśli zadasz pytanie, na które fachowiec nie zna odpowiedzi, powinien Ci o tym powiedzieć i znaleźć rozwiązanie.

3. Terminowość

zarządzanie najmem Poznań

Dobry fachowiec to osoba komunikatywna, która poda Ci jasne terminy i będzie się ich trzymać. Dobra organizacja pracy pozwoli odbierać telefony klientów czy też być obecnym zawsze na czas. Jeśli fachowiec z jakiegoś powodu nie będzie mógł się pojawić, powinien o tym poinformować klienta wcześniej. Jasne komunikaty i punktualność są w cenie. Nie warto podejmować współpracy z kimś, kto już na początku się spóźnia.

4. Podejście do wyceny 

Remont to zwykle duże i kosztowne przedsięwzięcie. W związku z tym dobry fachowiec mający tego świadomość, powinien rzetelnie podejść do wyceny. Ustalenia telefoniczne mogą być tylko orientacyjne, natomiast konkretna wycena jest możliwa dopiero po obejrzeniu mieszkania czy domu. 

5. Kultura i profesjonalizm

Ekipa remontowa może kojarzyć nam się różnie. Z problemami, prowizorycznością i licznymi błędami. Oczywiście błędy zdarzają się każdemu, ale są to raczej pojedyncze przypadki. Dlatego dobry fachowiec już na początku powinien przedstawić się jako profesjonalista i osoba kulturalna. Po pierwszym spotkaniu możesz zorientować się czy jest to osoba, która ma wiedzę, doświadczenie, inteligencję niezbędną przy prowadzeniu remontów i kulturę osobistą. 

Dobra ekipa remontowa Poznań – podsumowanie

Dobra ekipa remontowa Poznań zapewni Ci optymalne efekty, wykona swoje zadania szybko i przemyślanie. Sprawi, że otrzymasz w wyznaczonym terminie mieszkanie, na jakim Ci zależało. Często warto zapłacić więcej, a mieć gwarancję jakości wykonanych prac remontowych.