fbpx Skip to content

Blog

Ekipa remontowa – jak ją wybrać? 5 porad

Coraz częściej myślisz o remoncie mieszkania lub domu? A może kupiłeś nowy lokal i musisz go wyremontować? Odpowiednia ekipa remontowa to podstawa, która może zaważyć na losach całego przedsięwzięcia. Dlatego dzisiaj przybliżymy Ci temat, na co zwracać uwagę przy wyborze ekipy remontowej i jak dokonać odpowiedniego wyboru!

Zapoznaj się z materiałami budowlanymi i technikami

Prawidłowy przebieg remontu wymaga doskonałej znajomości tematu przez ekipę budowlaną. Żeby wybrać odpowiednią, dobrze orientować się w specyfice prac, które mają zostać wykonane. Jeśli dowiesz się nieco więcej o materiałach budowlanych i technikach, które mają zostać wykorzystane podczas remontu Twojego lokalu, będzie Ci zdecydowanie łatwiej rozmawiać z potencjalnymi wykonawcami. Będziesz mógł sprawdzić czy fachowcy znają się na temacie. Będziesz także wiedzieć o co zapytać i czego możesz wymagać w określonym terminie. 

Zrób dokładny research w sieci

Internet daje nam ogromne możliwości wyboru, dlatego warto poświęcić trochę czasu na przejrzenie ofert różnych ekip remontowych. Oczywiście warto także rozeznać się czy wśród Twoich znajomych lub rodziny są osoby, które mogą polecić Ci sprawdzoną ekipę. Jednak w wielu przypadkach, research ofert internetowych będzie najbardziej optymalny. Pozwoli Ci zrobić zestawienie i porównanie ekip remontowych, stawek i sposobu podejścia do tematu. Warto także przejrzeć zrealizowane projektu danych fachowców, a także opinie o nich. Dużo negatywnych opinii może świadczyć o złej renomie firmy. Profesjonalna strona internetowa i przejrzysta oferta mogą z kolei bardzo pozytywnie świadczyć o danej ekipie. 

Ekipa remontowa Poznań to coś, czego szukasz? Realizujemy kompleksowe remonty mieszkań, dlatego zapraszamy do kontaktu tutaj

Poproś ekipę o referencje

Jeśli ekipa remontowa przedstawiła Ci ciekawą ofertę, ale nie posiada dobrych opinii w Internecie, zawsze warto zapytać o referencje. Dzięki temu fachowcy będą mogli przedstawić swoje doświadczenie, certyfikaty, listy polecające, a nawet pokazać na fotografiach konkretne realizacje. Na tym etapie możesz także sprawdzić czy ekipa remontowa podchodzi do zleceń rzetelnie, czy sprawnie odpisuje na maile i czy komunikacja między Wami układa się zadowalająco. 

Sprawdź jakie stawki oferuje ekipa budowlana i porównaj ją z konkurencją

Profesjonalna wycena często wiąże się ze spotkaniem i dokonaniem oględzin przez fachowca. Warto umówić się z kilkoma wybranymi ekipami, a następnie porównać jak wypadły na spotkaniu i jakie stawki oferują. Dzięki temu będziesz mieć szerszy obraz rynku i łatwiej będzie Ci podjąć decyzję. Oczywiście najtańsza ekipa remontowa wcale nie musi okazać się najlepszym wyborem. Istotne są także m.in. terminy, sposób komunikacji czy doświadczenie oraz zrealizowane projekty. Spotkanie podczas oględzin to doskonała okazja, żeby się lepiej poznać i ocenić czy ta ekipa jest spójna z Twoimi oczekiwaniami. 

Zadbaj o profesjonalną umowę 

Umowa z ekipą remontową powinna być bardzo szczegółowa, żeby uniknąć wszelkich niedomówień. Dobry fachowiec będzie miał także w tym temacie solidne doświadczenie i sam będzie chciał zapisać wszystkie detale, żeby zabezpieczyć się na przyszłość. Umowa powinna zawierać takie elementy jak lista prac do wykonania, kosztorys, harmonogram prac, sposób i termin zapłaty oraz informacje o ewentualnej gwarancji. Warto określić kto, kiedy i jakie materiały będzie dostarczać. Dobra ekipa remontowa będzie bardzo pilnować faktur i kart gwarancyjnych zakupionych materiałów budowlanych. Dogadanie tych spraw na początku, pozwala uniknąć problemów już w trakcie trwania remontu. 

Jeśli potrzebujesz rzetelnej ekipy budowlanej w Poznaniu i okolicach, zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

ekipa remontowa