fbpx Skip to content

Blog

Jak urządzić mieszkanie na wynajem? 3 konkretne wskazówki 

[et_pb_section admin_label=”section”] [et_pb_row admin_label=”row”] [et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Text”]

Zastanawiasz się jak urządzić mieszkanie na wynajem? W tym artykule mamy dla Ciebie kilka wskazówek, dzięki którym Twoja nieruchomość będzie jeszcze bardziej atrakcyjna dla potencjalnych najemców. O czym trzeba pamiętać? Czego unikać, a co jest wskazane? 

1. Jak urządzić mieszkanie na wynajem – w pełni umeblowane czy nieumeblowane? 

Pierwszą sprawą, którą trzeba przemyśleć jest wyposażenie mieszkania. Jeśli Twój budżet jest ograniczony, dobrym pomysłem jest z pewnością wyposażenie kuchni i łazienki w niezbędne sprzęty. Czyli pralkę, lodówkę, zmywarkę, odkurzacz czy żelazko oraz pozostawienie pokojów pustych. Dzięki temu Lokator będzie mógł zaaranżować przestrzeń według swojego gustu i potrzeb. Nie wiesz czy jest grafikiem i potrzebuje biurka, czy ma rodzinę i potrzebuje stołu jadalnianego. 

A może negocjacje?

Jeśli masz budżet na atrakcyjne urządzenie mieszkania na wynajem, możesz zawrzeć w ogłoszeniu informacji, że sprawa jest do negocjacji i kupisz wybrane meble dla Lokatora. Dzięki temu Twoja oferta będzie bardziej atrakcyjna. Innym wyjściem jest skorzystanie z pomocy specjalisty – architekta, który zadba o funkcjonalność urządzenia lokalu.

jak urządzić lokal na wynajem

2. Uniwersalizm i minimalizm w cenie

Zastanawiając się jak urządzić mieszkanie na wynajem, weź pod uwagę, że korzystnie będzie trafić ze swoją ofertą do ludzi o różnych gustach i upodobaniach. Dlatego też warto postawić na uniwersalność. Mowa tutaj o neutralnych stonowanych kolorach, które nie przytłaczają i o klasycznych meblach.

Warto też postawić na materiały, które będą łatwe w utrzymaniu i odporne na zniszczenia np. jeśli chodzi o podłogę czy blatay kuchenne. Tanie rozwiązanie będzie dobre na krótką metę, więc ostatecznie przepłacisz. Zainwestuj więc więcej, jeśli oczywiście masz taką możliwość. Opłaci Ci się to w przyszłości.

3. Jak urządzić mieszkanie na wynajem, żeby nie odstraszać potencjalnych Najemców?

Przede wszystkim pozbądź się z mieszkania starych mebli, które stoją w nim bez żadnego przemyślenia. Potrzebny jest tu zmysł estetyczny (jeśli czujesz, że go nie masz, skorzystaj z usługi zarządzania najmem w In Harbor, a przygotujemy mieszkanie, wystawimy dobre ogłoszenie i znajdziemy Lokatora). Uważaj na proporcje – mały pokój, w którym stoi wielki stół z krzesłami nie będzie ani ładny, ani funkcjonalny. Nie zapomnij o prostych, ale robiących różnicę dodatkach – może to być ładna zastawa, ekspres do kawy, kwiaty doniczkowe, plakaty czy obrazy. 

kwiaty do mieszkania na wynajem

Wiesz już jak urządzić mieszkanie na wynajem nie tylko tak, żeby nie odstraszało, ale także aby przyciągało zainteresowanych. Dzięki odpowiedniemu urządzeniu mieszkania, pozbyciu się zbędnych mebli i stylowym dodatkom, często możesz oczekiwać wyższej kwoty za wynajem. 

Jak urządzić mieszkanie na wynajem – podsumowanie

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie przydatny i inspirujący! Pamiętaj, że nie musisz robić wszystkiego sam i możesz zamówić usługę zarządzania Najmem.

[/et_pb_text][/et_pb_column] [/et_pb_row] [/et_pb_section]