fbpx Skip to content

Blog

Jak zabezpieczyć schody drewniane przed remontem?

Schody drewniane to często spora inwestycja. Podobnie jak podłoga, schody zużywają się i należy o nie odpowiednio zadbać. W przypadku schodów, które będą często używane, warto wybrać drewna dębowego, bukowego lub jesionowego. Stosuje się również dodatkową warstwę impregnującą, która chroni schody drewniane przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi. Jeśli zbliża się czas odnowienia mieszkania, często zastanawiamy się jak zabezpieczyć schody drewniane przed remontem. Dziś bierzemy na warsztat ten właśnie temat i analizujemy jak sprawić, żeby Twoje schody pozostały w stanie nienaruszonym.

Jak zabezpieczyć schody drewniane przed remontem przy pomocy folii ochronnej?

zarządzanie najmem Poznań

Folia ochronna to materiał, który jest niezbędny podczas remontu. Dzięki niej schody drewniane są chronione przede wszystkim przed farbami lub innymi substancjami płynnymi. Eliminuje się także ryzyko trwałego zabrudzenia schodów przez buty pracowników z ekipy remontowej. Jednak folia ochronna może okazać się niewystarczająca, jeśli zależy nam na bardzo dokładnym zabezpieczeniu schodów.

Zdarza się, że folia może się przedziurawić lub przesunąć i wówczas część schodów drewnianych nie będzie osłaniana. Oczywiście trzeba pamiętać, że folia ochronna powinna być dokładnie założona na schody i przyklejona taśmą malarską. Jak zabezpieczyć schody drewniane przed remontem innym, bardziej pewnym sposobem?

Jak zabezpieczyć schody drewniane przed remontem przy pomocy maty ochronnej?

Jeśli chcesz ochronić swoje schody drewniane przed głębokimi uszkodzeniami mechanicznymi, które powstają na skutek uderzenia np. ciężkim narzędziem czy ostrymi krawędziami mebli, jest na to sposób. Warto wykorzystać wówczas maty ochronne na schody, które są wykonane z mocnych, elastycznych materiałów. Dzięki temu w przypadku upuszczenia np. młotka czy uderzenia w schody np. krawędzią przenoszonego stołu, ewentualne rysy na schodach będą zdecydowanie mniejsze. Mata ochronna amortyzuje upadki ciężkich przedmiotów, dzięki czemu sprawdza się doskonale podczas remontu. 

zarządzanie najmem Poznań

Jak zabezpieczyć schody drewniane przed remontem przy pomocy nakładek ochronnych? Różne typy 

Jeszcze inną opcją jest zakup specjalnych płyt ochronnych na schody, które bardzo dobrze dopasowują się do stopni. W Internecie znajdziesz różne oferty, dlatego warto je przeanalizować i wybrać produkt dopasowany do swoich potrzeb. W ofercie sklepów znajdziesz przezroczyste nakładki na schody drewniane, gumowe nakładki na schody, a także profile antypoślizgowe. Nakładki z laminatu poliestrowo szklanego są trwałe i solidne, dlatego będą stanowiły dobre zabezpieczenie schodów drewnianych na czas remontu. 

Warto wykorzystać nakładki ochronne, a następnie nałożyć na nie folię ochronną. Dzięki temu nakładki nie brudzą się i będą mogły być wykorzystywane także po remoncie. 

Ekipa remontowa Poznań InHarbor wykona remont w pełni profesjonalnie. Dlatego, jeśli myślisz o remoncie mieszkania, kamienicy czy domu w Poznaniu lub okolicach, skontaktuj się z nami tutaj