fbpx Skip to content

Blog

Remont kuchni i łazienki przed wynajmem – co warto wiedzieć i jak sprawić, żeby przebiegał sprawnie? 

Wszelkiego rodzaju renowacje bardzo często kojarzą nam się ze stresem i dużymi wydatkami. Remont przed wynajmem różni się lekko od tych, które robimy we własnych mieszkaniach. Mianowicie przy projektowaniu kuchni lub łazienki w mieszkaniu pod wynajem trzeba wziąć pod uwagę jeden zasadniczy czynnik. Mieszkanie pod wynajem dobrze jest zaprojektować w jak najbardziej neutralnym stylu. Wiadomo, że każdy z nas ma własny gust i nie każdemu podobają się te same rzeczy. Warto więc, aby wykończenie mieszkania było uniwersalne. Kluczową rzeczą podczas wykonywania każdego rodzaju renowacji jest dobrze rozplanowana kolejność działań. Jak zatem sprawić, żeby remont kuchni i łazienki przed wynajmem przebiegał sprawnie?

Jak skutecznie zaplanować prace remontowe? Remont kuchni i łazienki przed wynajmem

  • Wyniesienie z pomieszczenia wszystkich przedmiotów – przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac remontowych koniecznie trzeba zadbać o miejsce pracy. Pomieszczenie powinno zostać maksymalnie oczyszczone. W pierwszej kolejności powinniśmy zająć się opróżnianiem wszystkich szafek i pozostałych mebli. W momencie, gdy będą one puste, dużo łatwiej będzie się ich pozbyć. Jeśli nie planujemy wymieniać mebli i tak warto jest te opróżnić na czas remontu. Umożliwia nam to bezproblemowe przemieszczanie mebli. Dodatkowo nasze rzeczy będą chronione przed kurzem i wieloma innymi czynnikami, które mogą przyczynić się do nich zniszczenia 
  • Pozbycie się niechcianego wyposażenia oraz umeblowania – jeśli decydujemy się na zamontowanie nowego umeblowania oraz wymianę akcesoriów kuchennych lub łazienkowych – starych należy się pozbyć. Bardzo ważne jest dbanie o czystość oraz przestrzeń naszego pola pracy. Sprawi to, że cały proces będzie przebiegał szybciej.
  • Dobrze rozplanować oraz jak najlepiej zagospodarować wolną przestrzeń – jest to kluczowa sprawa dla późniejszej funkcjonalności naszych mebli. Warto poświęcić temu podpunktów więcej uwagi. Pamiętajmy, że remont warto jest wykonać raz, a dobrze. 
  • Zadbać o dobór odpowiednich materiałów – kuchnia oraz łazienka to specyficzne pomieszczenia. To właśnie w tych dwóch miejscach najłatwiej o poplamieniem ścian lub zepsucie podłogi. Dlatego nawet jeśli remontujesz je w mieszkaniu na wynajem, nie warto oszczędzać.
  • Wykonać prace instalacyjne – jeśli jest to konieczne, warto w tym momencie zająć się wymianą starej instalacji.
  • Zamontować oświetlenie główne – na tym etapie warto jest podłączyć oświetlenie, ale nie zakładać jeszcze abażurów. 
  • Odnowić i wykończyć ściany – kolejność ta jest bardzo istotna, ponieważ malując ściany, bardzo łatwo jest o pobrudzicie podłogi (tymi zajmiemy się w kolejnym kroku)
  • Odnowić i wykończyć podłogę – po ścianach przychodzi kolej na podłogę. Jaka podłoga sprawdzi się w mieszkaniu na wynajem? Panele winylowe w klasie 23 będą dobrym pomysłem. 
  • Zainstalować nowo nabytą armaturę – warto jest wynająć do pomocy osoby, które zrobią to szybko, sprawnie i dokładnie. Każdy kto kiedykolwiek składał mebel, wie, że bywa to nie lada wyzwanie. 
  • Zadbać o wystrój i niewielkie dodatki – to właśnie te detale sprawiają, że pomieszczenie jest przytulne. Warto zadbać o niewielkie akcenty, które przykują uwagę przyszłych lokatorów.

Ekipa remontowa Poznań lub okolice to temat, który Cię interesuje, ponieważ szukasz wykonawcy remontu łazienki lub kuchni? Zapraszamy do kontaktu!

zarządzanie najmem Poznań