fbpx Skip to content

Blog

Zarządzanie najmem – jak skrócić czas, w którym lokal nie jest wynajmowany?

O ile zarządzanie najmem jest z reguły jednostajnym i powtarzalnym procesem, przebiegającym dość spokojnie. Tak w obliczu wydłużającego się okresu niemożności znalezienia odpowiednich najemców wymaga od właściciela mieszkania bardziej dynamicznych i przemyślanych działań. Choćby po to, aby utrzymać cykliczność i stałość osiąganych wpływów i zminimalizować ryzyko narażenia się na ponoszenie kosztów eksploatacyjnych.

Jak więc zredukować do minimum czas, w którym nieruchomość nie jest zajmowana?

Zachowaj równowagę między ceną a standardem mieszkania



Wobec przesycenia na rynku główną rzeczą, na którą zwraca się uwagę, jest balans między jakością a kosztem usługi bądź produktu. Głównie dlatego, iż skoro posiadamy (większy) wybór, to nie przylgniemy do pierwszej zobaczonej opcji. Ocenimy zaś, która z nich najlepiej spełni nasze potrzeby i wymagania.

I skoro tak, zbyt wygórowana cena względem tego, co posiadane lokum może mieć do zaoferowania, przyczyni się do nietraktowania go jako atrakcyjnej możliwości.

Niewłaściwe zarządzanie najmem w kontekście wymagań rynkowych dotyczących standardu mieszkania.

Weź pod uwagę sytuację gospodarczą i ekonomiczną – zarządzanie najmem wobec braku rynkowej stabilności

Nastroje na rynku determinują nie tylko decyzje zakupowe klientów, ale i ich finansową zdolność potrzebną np. przy kredycie. Gdyż, nawet jeśli potencjalny najemca chciałby wybrać nasze mieszkanie, to nie przeskoczy posiadanego budżetu. W szczególności wówczas, gdy ten jest stale i cyklicznie nadgryzany przez kryzysy gospodarcze i niesprzyjające okoliczności.

Niedostosowanie cen do bieżącej sytuacji rynkowej dosyć szybko sprawi, że zarządzanie najmem – próby znalezienia zainteresowanych naszym lokalem staną się bezowocne.

Zwiększ użyteczność, komfort i atrakcyjność nieruchomości

Jakkolwiek inwestowanie we własne mieszkanie celem podniesienia jego walorów użytkowych jest najmniej chętnie widzianym krokiem. Szczególnie gdy mamy w założeniu beznakładowe zarządzanie najmem i płynące z tego tytułu dochody. Niemniej w obliczu sytuacji, w której od dłuższego czasu lokal stoi pusty i niezagospodarowany, a wszelkie inne zabiegi nie okazały się pomocą, uszlachetnienie wyglądu nieruchomości i/lub dodanie mu praktycznych tudzież kuszących cech, np. poprzez uwzględnienie w wyposażeniu ekspresu do kawy, może okazać się słuszną opcją.

Tym bardziej, gdy decyzja ta stanie się ostatecznie inwestycją w przywrócony lub podniesiony pułap zysków.

Zarządzanie najmem a dobre praktyki zwiększające wartość nieruchomości.

Zatrudnij organ specjalistyczny – zarządzanie najmem przez zewnętrzną firmę

Tak, jak już na wstępie wspomniano, o ile zarządzanie najmem nie jest zadaniem wysoce skomplikowanym. Zwłaszcza w sytuacji, gdy mamy komplet najemców i weryfikujemy jedynie status nieruchomości, dokonywane do spółdzielni płatności i uzyskiwane dochody.
O tyle, gdy tracimy tę płynność i nie umiemy jej odzyskać, wyjście poza własne możliwości/zasoby może rozwiązać ten impas, odpowiadając także za pozyskanie szeregu innych narzędzi i korzyści, których nie mieliśmy dotychczas.

Jak wygląda zarządzanie najmem obsługiwane przez zewnętrzną firmę? Możliwe korzyści.

Gdyż, mimo iż profesjonalne przygotowanie lokalu, odpowiednio sprofilowane, zrobione pod wyszukanym kątem ujęcia, czy stosownie rozpisana, i ukierunkowana na konkretną grupę docelową, oferta, to oczywiście nic odkrywczego w świecie dostępnych za opłatą usług i sposobności.

O tyle, gdy ww. nie są naszym żywiołem, a interes nie idzie zgodnie z oczekiwaniem, ta prosta alternatywa staje się wartością samą w sobie i dobrze umotywowaną opcją.

Skontaktuj się z nami, jeśli istotnie potrzebujesz wsparcia: