fbpx Skip to content

Blog

Jak zrobić zdjęcia nieruchomości, dzięki którym zwiększysz zyski?

Chcesz wynająć lub sprzedać mieszkanie/dom? Profesjonalne zdjęcia nieruchomości sprawią, że więcej zainteresowanych osób będzie do Ciebie dzwonić. Tym samym realne stanie się uzyskanie wyższej kwoty za wynajem lub sprzedaż. Ogłoszenie musi zachęcać i skłaniać potencjalnych zainteresowanych do zobaczenia lokalu na żywo. Jak zrobić zdjęcia nieruchomości, które przyciągną przyszłych kupców/lokatorów? Przeczytaj artykuł i dowiedz się tego, co ważne.

Dobra fotografia nieruchomości – co to oznacza w uproszczeniu?

Zdjęcia mieszkania na wynajem powinny oddawać stan faktyczny nieruchomości. Warto unikać podstawowych błędów, które sprawiają, że mieszkanie na zdjęciach prezentuje się dużo gorzej niż w rzeczywistości. Poniżej dowiesz się, czego należy unikać, a co jest jak najbardziej pożądane. 

A jeśli nie czujesz się na siłach, żeby zadbać o odpowiedni sprzęt, światło i kadry, możesz powierzyć to zadanie specjalistom. Przygotowujemy nieruchomości pod wynajem, wykonujemy zdjęcia, wystawiamy ogłoszenia i znajdujemy dla Ciebie idealnego lokatora. 

Profesjonalne zdjęcia nieruchomości – 3 bardzo ważne kwestie

Teoretycznie atrakcyjne fotografie nieruchomości można zrobić zarówno przy pomocy smartfona, jak i aparatu fotograficznego. Profesjonalista z pewnością będzie chciał skorzystać z wysokiej klasy aparatu i dopasowanego do fotografii wnętrz obiektywu. Niezależnie od tego, jakim sprzętem dysponujesz, jeśli chcesz samodzielnie wykonać fotografie, pamiętaj o:

Odpowiednim oświetleniu 

zarządzanie nieruchomościami i fotografia

Fotografuj nieruchomość, kiedy na zewnątrz jest jasno. Warto ponadto włączyć wewnętrzne, małe źródła światła np. lampki nocnej (uzyskasz efekt przytulności). Nie włączaj jednak lamp znajdujących się na środku pokoju, ponieważ na zdjęciach nieruchomości mogą pojawiać się wówczas jasne plamy. Oczywiście możesz eksperymentować. Być może przytulny kącik z kanapą, girlandami świetlnymi i półkami na książki będzie wyglądać świetnie, kiedy wykonasz fotografie wieczorem. 

Dobrych kadrach 

Jeśli nie chcesz tracić czasu na obróbkę zdjęć, trzymaj się pionów i poziomów. Na portalach ogłoszeniowych można znaleźć wiele fotografii, gdzie sufity i ściany wyglądają na krzywe, pochylone. Mocno obniża to atrakcyjność wnętrza. Aparat warto trzymać nie tylko kontrolując pion i poziom, ale także z poziomu osoby, która siedzi. Jak zrobić zdjęcia nieruchomości, które będą przykuwać uwagę? Usiądź na krześle albo ugnij kolana i wykonaj fotografię z takiej pozycji. Dla porównania możesz fotografować te same miejsca w pozycji stojącej i zobaczyć efekty.

Jeśli masz taką możliwość, wykorzystaj obiektyw szerokokątny. Sprawi on, że na zdjęciach będzie widać większy fragment danego pomieszczenia (szeroki kadr).

Zdjęcia nieruchomości z drona

Zdjęcia nieruchomości z drona stały się popularne, ponieważ mocno przykuwają uwagę klientów. Oczywiście sprawdzą się najlepiej wówczas, jeśli Twoja nieruchomość na wynajem/sprzedaż to budynek wolnostojący. 

Jak zrobić zdjęcia nieruchomości? Podsumowanie 

Wiesz już, co jest niezwykle ważne i jak zrobić zdjęcia nieruchomości. Warto także zadbać o odpowiednią aranżację mieszkania czy domu przed samą sesją zdjęciową. O prostych trikach, jak przygotować nieruchomość pod wynajem pisaliśmy w tym artykule.

Pamiętaj, że czasami nie warto samemu uczyć się takich rzeczy, jak fotografia wnętrz czy ich aranżacja. Zwłaszcza, jeśli nie leży to kompletnie w kręgu Twoich zainteresowań. Zawsze możesz skorzystać z naszej niedrogiej usługi zarządzanie najmem Poznań: