fbpx Skip to content

Blog

Zarządzanie najmem koszt i dlaczego to się opłaca?

Wynajem mieszkań i lokali jest jednym z niezawodnych sposobów na dodatkowe źródło dochodu. Własne nieruchomości to świetnie ulokowana inwestycja, która rzadko traci na wartości. Nic dziwnego, że rynek najmu cieszy się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców. 

Jedną z ważnych kwestii, jakie warto wziąć pod uwagę w tym biznesie, jest właściwe zarządzanie najmem. W zależności od sytuacji można zająć się tym samodzielnie lub powierzyć tę kwestię specjalistom. Kiedy warto skorzystać z profesjonalnego zarządzania najmem? Ile to kosztuje? Wszystkiego dowiesz się z dzisiejszego artykułu.

Zarządzanie najmem — czy warto je zlecić fachowcom?

Właściwe zarządzanie nieruchomością na wynajem to proces, któremu należy poświęcić swój cenny czas. Do podstawowych zadań w tym zakresie należy:

  • dbanie o stan nieruchomości,
  • przeprowadzanie niezbędnych napraw czy przeglądów,
  • poszukiwanie lokatorów,
  • sporządzanie umów,
  • rozliczanie się z lokatorami za dany okres najmu.

Samodzielne dbanie o mieszkanie na wynajem, gdy właściciel mieszka w obrębie tego samego miasta i ma wystarczająco czasu oraz wiedzy, aby się tym zająć, nie musi być problematyczne.

W momencie, gdy zamiast jednego lokalu posiadasz ich kilka lub kilkanaście, sprawa staje się już bardziej złożona. Każdy z nich należy traktować jako osobną nieruchomość do zarządzania, co generuje dużo więcej pracy oraz niezbędnego czasu. W takich wypadkach korzystniej jest od razu powierzyć zarządzanie najmem profesjonalnym

firmom.

Zarządzamy najmem w Poznaniu – dowiedz się więcej o naszych usługach:

Zarządzanie najmem koszt

cennik zarządzanie najmem jaki

Powierzenie swoich nieruchomości pod opiekę odpowiedniej firmy zarządzającej najmem wiąże się oczywiście z kosztem. W zależności od danej oferty rozliczenie może bazować na określonym procencie od ustalonego czynszu lub na comiesięcznej kwocie wycenianej indywidualnie, w zależności od danej nieruchomości. Wiadomo, że im więcej lokali do zarządzania, tym trzeba będzie wydać więcej pieniędzy. Jednak zaoszczędzony czas i dodatkowe korzyści w postaci wsparcia profesjonalistów są nieocenione. 

Jednocześnie przy comiesięcznych zyskach ze skutecznego najmu lokali, poniesione koszty na zarządzanie najmem nie powinny stanowić dużego problemu. Warto pamiętać, że dzięki korzystaniu z usług specjalistycznej firmy, można wiele oszczędzić w przypadku nagłych awarii ze względu na konkurencyjne ceny specjalistów, z którymi dana firma ma umowę.

Zarządzanie najmem koszt w In Harbor Poznań

zarządzanie najmem poznań

Bezpieczne wynajęcie lokalu to pierwsza z naszych usług, w skład której wchodzi przygotowanie dobrej oferty, reklama w serwisach ogłoszeniowych, znalezienie odpowiedniego lokatora oraz podpisanie bezpiecznej dla Ciebie umowy najmu to koszt w wysokości jednomiesięcznego czynszu brutto.

Profesjonalne zarządzanie najmem to u nas zaawansowana usługa, która pozwala Ci się cieszyć dochodami z najmu bez konieczności większego zaangażowania. W jej skład wchodzi pełna obsługa od wykonania zdjęć lokalu po załatwianie bieżących spraw związanych z lokalem. Tutaj możesz dowiedzieć się, co dokładnie wchodzi w jej skład: https://inharbor.pl/zarzadzanie-najmem/#cennik

Takie zaawansowane zarządzanie najmem w Poznaniu kosztuje u nas tylko 15% od czynszu dla Właściciela wskazanego w umowie (nie pobieramy prowizji za znalezienie Lokatora).

Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnej usługi?

Mimo dodatkowego kosztu, który automatycznie nieco zmniejsza zyski z wynajmowanej nieruchomości, powierzenie zarządzania właściwej firmie to bardzo wygodna opcja, którą warto wziąć pod uwagę. Przede wszystkim pozwala zaoszczędzić wiele czasu. 

zarządzanie najmem koszt płatność

Fachowcy bez trudu zajmą się obowiązkami właściciela takimi, jak dbanie o kondycję lokalu, poszukiwanie lokatorów, remonty i naprawy, sporządzanie umów oraz rozliczanie się z lokatorami. W ten sposób właściciel nieruchomości nie musi martwić się o żaden aspekt najmu, a korzyści z najmu będą spływały regularnie co miesiąc. To doskonała opcja, z której korzystają również osoby, posiadające lokale na wynajem poza swoim miejscem zamieszkania lub przebywające na stałe za granicą.