fbpx Skip to content

Blog

Home staging – co to jest, ile kosztuje i jak zacząć?

Home staging w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularny. Jeśli miałeś okazję zetknąć się z tym pojęciem i chcesz poszerzyć swoją wiedzę w jego zakresie, ten artykuł jest dla Ciebie. Dowiesz się co wchodzi w zakres obowiązków home stagera i od czego zależy cena jego usług. Jeśli z kolei szukasz eksperta w dziedzinie home stagingu w Poznaniu lub okolicach, zapraszamy do kontaktu! 

Home staging – co to jest?

Zacznijmy od prostej definicji co to właściwie jest home staging. Krótko mówiąc jest to przygotowanie danej nieruchomości do wynajmu lub sprzedaży. Ma ono na celu przyciągnąć więcej potencjalnych klientów, którzy będą skłonni zapłacić ustaloną cenę za dane mieszkanie lub dom. Tego typu działania są niezbędne w sytuacjach, kiedy wystawione na sprzedaż lub do wynajęcia mieszkanie nie jest obiektem zainteresowania lub potencjalni klienci nie decydują się na zakup po jego obejrzeniu. Home staging często jest konieczny w sytuacji, kiedy właściciel lokalu chce sprzedać lub wynająć mieszkanie po wyższej cenie niż aktualna cena rynkowa. Podstawową zasadą jest to, że home staging jest z założenia działaniem niskokosztowym. Tym samym pozwala tanio i szybko uzyskać lepszą cenę za dany lokal. 

zarządzanie najmem Poznań

Czym dokładnie zajmuje się home stager?

Home stager to osoba, która wykonuje m.in. takie zadania jak:

  • zadbanie o ład i porządek w danej nieruchomości – zwracanie uwagi na detale jak np. zapach panujący w mieszkaniu czy czystość w trudno dostępnych miejscach,
  • pozbycie się zbędnych elementów z mieszkania np. starych mebli czy też  nieestetycznych dodatków,
  • zadbanie o spójny styl panujący w mieszkaniu i dobór kolorów ścian, 
  • wprowadzenie dodatków, które będą działać na zmysły potencjalnych kupujących np. świeżych kwiatów, świec, miękkich poduszek.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej jak przygotować mieszkanie do wynajęcia przeczytaj ten artykuł.

Jak zacząć przygodę z home stagingiem?

Początkujący home stager powinien najpierw zastanowić się czy posiada niezbędne umiejętności do prawidłowego wykonywania swojej pracy. Dużą rolę odgrywa tutaj komunikatywność i łatwość przekonywania klienta do korzystnych dla niego rozwiązań. Ważna jest znajomość rynku nieruchomości i obowiązujących trendów z zakresie wystroju wnętrz. Niezbędne jest także ciągłe rozwijanie swojej kreatywności i umiejętność dostrzegania potencjału danego lokalu. Nie musisz być architektem wnętrz, żeby działać jako home stager. Na początek wystarczy przerobienie kilku kursów i odpowiednia reklama. Warto także zainwestować w kurs fotografii w celu wykonywania zdjęć ulepszonych mieszkań, które trafią na portale ogłoszeniowe i budowania atrakcyjnego portfolio.

Ile kosztuje home staging?

Koszt home stagingu zależy oczywiście od wielkości mieszkania oraz liczby proponowanych zmian. Inna będzie wycena przygotowania do sprzedaży małej kawalerki, a inna dużego domu. Home stager na początku ustala z klientem wszystkie szczegóły realizacji. Jeśli chcesz sprzedać swoją nieruchomość po wyższej cenie, warto zainwestować w usługę home stagingu, ponieważ koszty zwrócą się z nawiązką! 

Home staging Poznań i okolice – zapraszamy do kontaktu osoby, które chcą uatrakcyjnić swoje mieszkanie przed sprzedażą lub wynajmem.