fbpx Skip to content

Blog

Jak przygotować mieszkanie do wynajęcia? 3 proste kroki

Dysponujesz mieszkaniem, które chcesz wynająć i zastanawiasz się jak je przygotować? Zależy Ci na tym, żeby generowało odpowiednie zyski i było atrakcyjne dla potencjalnych lokatorów? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, co zrobić, żeby Twoja nieruchomość była jak najlepiej przygotowana pod wynajem. Zaczynajmy! 

Jak przygotować mieszkanie do wynajęcia, czyli home staging

Home staging to profesjonalne usługi mające na celu wydobyć z danego wnętrza jak największy potencjał. Odpowiednie przygotowanie mieszkania sprawia, że grono potencjalnych najemców zwiększa się i są oni w stanie zapłacić więcej za wynajem. Ponadto właściciel ma możliwość wyselekcjonowania lokatora idealnego z większej grupy zainteresowanych. Oprócz zadbania o odpowiedni wygląd mieszkania, home stager może postarać się także o to, żeby oferta zamieszczona w internecie była jak najbardziej atrakcyjna. Czy taka usługa jest warta swojej ceny? Oczywiście! Wielu właścicieli nieruchomości nie ma ani czasu, żeby zająć się lokalem, ani możliwości wykonania atrakcyjnych zdjęć czy zadbania o podstawowe odświeżenie mieszkania. Odpowiednia wiedza z zakresu aranżacji wnętrz, marketingu i fotografii to elementy, które potrafią bardzo mocno zwiększyć wartość lokalu. 

Perfekcyjna czystość to podstawa! 

Sprawa może wydawać się oczywista, ale warto zadbać o bardzo dokładne posprzątanie mieszkania. Powierzchowny porządek może nie umknąć uwadze potencjalnych najemców. Pozostawiony kurz w zakamarkach, na karniszach czy na obrazach to detale, o które trzeba zadbać. Dobrze jest także przyjrzeć się kaloryferom, parapetom i innym elementom, które na co dzień są niezauważalne. Pamiętaj o oknach – to bardzo ważny element każdego mieszkania, który może zaburzyć odpowiedni odbiór całego lokalu. To samo tyczy się tapicerek mebli – powinny być perfekcyjnie czyste oraz dawać wrażenie świeżości i nowości. Dobrym ruchem jest także zadbanie o wymianę słuchawki prysznicowej i szczotki toaletowej po poprzednich lokatorach. Można wspomnieć o tym podczas wizyty potencjalnych najemców w mieszkaniu. Z pewnością docenią takie podejście do sfery higieny osobistej. Pamiętaj, że przygotowanie mieszkania do wynajmu możesz powierzyć specjalistom, którzy zajmą się wszystkim za Ciebie!

zarządzanie najmem Poznań

Zadbaj o odpowiedni zapach w mieszkaniu

Pierwsze wrażenie zarówno w przypadku ludzi, jak i mieszkań bywa nieodwracalne. Potencjalni lokatorzy zanim przyjrzą się czystości panującej w lokalu, poczują jego zapach. Nawet dobrze wysprzątane mieszkanie może mieć mało atrakcyjną woń na przykład ze względu na obecność starych mebli. W związku z tym warto zadbać o dokładne wietrzenie mieszkania, pozbycie się wszystkich przedmiotów, które mogą pachnieć starością czy stęchlizną. Możesz także postawić na delikatny w zapachu odświeżacz lub dyfuzor powietrza. W branży reklamowej dobrze znany jest marketing zapachowy, a badania nad tym zagadnieniem wskazują, że emisja odpowiednich zapachów znacznie zwiększa przychody przedsiębiorstw. Dlaczego więc nie wykorzystać tej wiedzy w przypadku wynajmu mieszkania?

Wprowadź powiew świeżości

Jeśli w Twoim mieszkaniu znajdują się stare meble albo takie, które optycznie je pomniejszają, warto to zmienić. Pamiętaj, że niedużym kosztem możesz diametralnie zmienić wygląd swojej nieruchomości. Jeśli mieszkanie jest małe, wstawienie do niego dużej kanapy, która zajmuje połowę pokoju, nie będzie dobrym ruchem. Świeżości z pewnością doda odmalowanie ścian – unikaj mieszanki dużej liczby kolorów, które mogą działać przytłaczająco. Czerwone, fioletowe czy czarne ściany mogą wyglądać dobrze, jeśli całość jest odpowiednio zaprojektowana. Jeśli nie masz w tym doświadczenia, korzystniej będzie pomalować ściany na biało lub połączyć biel z innym delikatnym kolorem np. szarością czy beżem. Kolejnym powiewem świeżości z pewnością będzie ułożenie sezonowych owoców na paterze lub kwiatów w wazonie. Doda to także mieszkaniu przytulności i przyjaznej atmosfery.

Jak przygotować mieszkanie do wynajęcia profesjonalnie?

Chcesz powierzyć swoje mieszkanie specjalistom? Napisz do nas, a kompleksowo zajmiemy się przygotowaniem Twojego mieszkania na wynajem! Jeśli chcesz dowiedzieć się także jak bezpiecznie wynająć mieszkanie, artykuł na ten temat znajdziesz tutaj.