fbpx Skip to content

Blog

Ile można zarobić na wynajmie mieszkania w Poznaniu?

Zastanawiasz się, ile można zarobić na wynajmie mieszkania w Poznaniu? Obliczenie rentowności wynajmu to podstawa udanej inwestycji. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie zawarte w tytule tego poradnika. Jednak pokażemy Ci symulację obliczeń, które będziesz mógł zastosować w przypadku swojej nieruchomości. 

Ile można zarobić na wynajmie mieszkania, czyli zyski 

Na początek warto dokładnie prześledzić, ile kosztuje wynajem mieszkań w Twojej lokalizacji. Po takiej analizie możemy dowiedzieć się, otrzymanie jakiej kwoty za wynajem stanie się realne. 

Warto także mieć na uwadze, że często niewielka inwestycja w uatrakcyjnienie mieszkania (rzędu kilkuset złotych), może się opłacić. Jako firma zarządzająca najmem przygotowujemy mieszkania pod wynajem. Czasem przemalowanie ścian na modniejsze kolory, usunięcie niepasujących do całości mebli czy zastosowanie gustownych dodatków, znacznie zwiększa szanse na uzyskanie wyższej kwoty za wynajem. 

jaki zysk z wynajmu

Przykładowa sytuacja a zysk na wynajmie nieruchomości Poznań

Załóżmy, że jesteś w posiadaniu mieszkania 50 m2 z rynku wtórnego. Cena wynajmu to 2000 zł. W skali roku dochód wyniesie więc 24 000 zł. Powiedzmy, że mieszkanie kosztowało 350 tys. zł, w związku z czym roczna stopa zwrotu wyniesie ok. 7%. Od tego trzeba jeszcze podjąć podatek i inne koszty związane z nieruchomością.

Wynajem mieszkania w Poznaniu, a koszty

Tutaj sytuacja może być bardzo różna. Do kosztów możemy zaliczyć np. podatek, kredyt, koszty remontu, ubezpieczenie czy zarządzanie najmem. Jeśli zdecydujesz się samodzielnie zarządzać najmem, kosztem będzie także sporo Twojego czasu. Odpowiadanie na pytania potencjalnych lokatorów, koordynacja napraw i remontów, szukanie tego idealnego, załatwianie bieżących spraw związanych z mieszkaniem, pilnowanie rozliczeń itd. Dlatego firma, taka jak nasza, która zajmuje się zarządzaniem najmem może się bardzo opłacać.

Ile można zarobić na wynajmie krótkoterminowym?

obliczanie zysków i kosztów wynajem mieszkania

Wynajem na doby to bardzo popularne rozwiązanie i świetna alternatywa dla hotelu. Turyści czy też osoby podróżujące służbowo doceniają prywatność i niezależność takiego rozwiązania. Jest ono szczególnie doceniane w dużych miastach w Polsce, w tym w Poznaniu. Ważna jest też lokalizacja nieruchomości. W zależności od standardu można liczyć na kwoty 200-500 zł za dobę. Podczas obliczeń, ile można zarobić na wynajmie krótkoterminowym, należy wziąć pod uwagę obłożenie, przychód miesięczny i koszty, takie jak sprzątanie, reklama, artykuły higieniczne itp. Dzięki temu można sprawnie obliczyć swój zarobek.  

Przeczytaj też artykuł: Czy najem krótkoterminowy się opłaca?

Obsługa wynajmu – czas to pieniądz

Wiesz już, ile można zarobić na wynajmie mieszkania w Poznaniu, a jeśli zastanawiasz się, czy zajmować się wynajmem samodzielnie, czy z pomocą firmy zarządzającej najmem, polecamy Ci przetestować opcję drugą. Firmy, które się w tym specjalizują, sprawią, że przestaniesz spędzać swój czas na obowiązkach dotyczących wynajmowanej nieruchomości. 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat usługi zarządzanie najmem Poznań? Zapraszamy do przejścia na poniższą stronę, gdzie dokładnie opisujemy, jak przebiega proces i ile to Cię będzie kosztowało: