fbpx Skip to content

Blog

Jak napisać ogłoszenie o wynajmie mieszkania? Co jest ważne?

Wynajem mieszkania to doskonała inwestycja, która może zapewnić stałe źródło dodatkowych pieniędzy. Podstawą skutecznego wynajmu mieszkań jest zamieszczenie poprawnie napisanego ogłoszenia, które zachęci potencjalnych najemców. Warto poświęcić mu odpowiednio dużo uwagi, zawierając w nim wszystkie niezbędne elementy. Jak napisać ogłoszenie o wynajmie mieszkania? Na jakie elementy ogłoszenia warto zwrócić uwagę? Co zrobić, by podnieść szansę na szybszy i droższy wynajem? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Jak napisać ogłoszenie o wynajmie mieszkania — niezbędne elementy

Ogłoszenie o wynajmie mieszkania powinno mieć kilka podstawowych elementów, aby mogło skutecznie zadziałać na odbiorcę. Nie może zabraknąć takich informacji, jak:

  • dokładna lokalizacja mieszkania (w tym piętro czy numer klatki),
  • metraż, ilość pokoi oraz ułożenie pomieszczeń w mieszkaniu,
  • rodzaj budynku i udogodnienia (winda, domofon, osiedle zamknięte itp.),
  • informacje o dodatkowych przynależnościach (balkon, piwnica, miejsce parkingowe),
  • wykończenie mieszkania oraz rodzaj ogrzewania,
  • wyposażenie,
  • opłaty z wyszczególnionymi składkami (prąd, czynsz, opłata za wynajem),
  • grupa docelowa, informacja o obecności zwierząt,
  • długość okresu wynajmu.

Pamiętaj również o swoich danych kontaktowych, aby odbiorca mógł umówić się na spotkanie oraz zadać ewentualne pytania dotyczące Twojej oferty.

Pisanie ogłoszeń i robienie zdjęć mieszkania na wynajem nie jest dla Ciebie? Zleć to specjalistom z InHarbor!

Tekst to nie wszystko! Zadbaj o szczegółowe zdjęcia

wynajem mieszkania ogłoszenie

Wiesz już jak napisać ogłoszenie o wynajmie mieszkania, ale to nie wszystko. Aby ogłoszenie o wynajmie mieszkania mogło działać skutecznie, warto dołączyć do niego zdjęcia lokalu oraz najbliższej okolicy. W przypadku informacji o wynajęciu mieszkania pamiętaj, by dołączyć jak najwięcej fotografii z dużą ilością szczegółów. Powinny się na nich znaleźć wszystkie pokoje, w tym również łazienka, kuchnia oraz korytarze. Warto pokazać też widoki z okna, balkon lub taras, a także samą klatkę i okolice przy budynku. Duża ilość ciekawych zdjęć działa zachęcająco, dzięki czemu ogłoszenie zyskuje większe szanse na znalezienie kandydata do wynajmu.

Dowiedz się więcej o usłudze Home stagingu, czyli przygotowaniu mieszkań pod wynajem. 

Podkreśl zalety mieszkania

Przy ogłoszeniu warto również wymienić wszystkie zalety, jakie niesie za sobą dane miejsce. Jeżeli mieszkanie znajduje się w dobrej lokalizacji blisko węzła komunikacyjnego, parków, lasów czy galerii handlowych, warto to podkreślić. Dodatkowym atutem będą również takie szczegóły, jak zamknięte osiedle, garaż podziemny czy pomieszczenie do przechowywania rowerów i wózków dziecięcych. Postaraj się wydobyć jak najwięcej zalet z danej lokalizacji, aby móc skutecznie zachęcić do wynajmu Twoich odbiorców. Wiesz już jak napisać ogłoszenie o wynajmie mieszkania – mamy nadzieję, że ten artykuł okazał się dla Ciebie przydatny! 

Zajmujemy się zarządzaniem najmem kompleksowo. Napisz do nas: kontakt