fbpx Skip to content

Blog

Najem długoterminowy mieszkania – o czym musisz pamiętać?

Najem długoterminowy mieszkania to bardzo często wykorzystywana opcja, która ma na celu przynosić właścicielowi nieruchomości regularne dochody. Wiele osób kupuje mieszkania właśnie w celach inwestycyjnych. Dziś powiemy sobie co to jest najem długoterminowy i o czym należy pamiętać decydując się właśnie na niego. Wiele osób ma dylemat czy zdecydować się na tę właśnie formę najmu czy postawić raczej na najem krótkoterminowy. Jeśli chcesz sprawdzić czy ta pierwsza opcja jest dla Ciebie, zapraszamy do lektury dzisiejszego artykułu!

Co to jest najem długoterminowy mieszkania? 

Najem długoterminowy polega na wynajęciu mieszkania osobom, które chcą w nim mieszkać przez dłuższy okres. Jest to zazwyczaj minimum 12 miesięcy. Określa się to w umowie najmu i w założeniu ma być komfortową opcją zarówno dla właściciela nieruchomości, jak i dla najemców. 

O czym trzeba pamiętać? 

Przygotowując nieruchomość pod najem długoterminowy nie trzeba starannie meblować mieszkania, chociaż w wielu przypadkach jest to mile widziane. Pomoże także uzyskać najlepszą możliwą kwotę za daną nieruchomość. Jeśli nie jesteś najlepszy w aranżacji mieszkania, możesz skorzystać z profesjonalnego home stagingu. Warto także postarać się o dobrej jakości zdjęcia prezentujące lokal. Dzięki temu więcej osób będzie zainteresowanych obejrzeniem mieszkania, a Ty będziesz mógł wybrać te, które najbardziej przypadną Ci do gustu. Warto pamiętać także o wszystkich niezbędnych formalnościach, takich jak przygotowanie umowy najmu czy sprawdzenie wypłacalności potencjalnego lokatora. Kolejna sprawa to podatek od wynajmu mieszkania. W InHarbor zajmujemy się zarządzaniem najmem, więc możemy zrobić to wszystko za Ciebie! Nie będziesz musiał martwić się rozliczeniami, usuwaniem usterek, które pojawią się w mieszkaniu czy ewentualnymi problemami z lokatorem. 

Czy najem długoterminowy się opłaca?

zarządzanie najmem Poznań

Najem długoterminowy niesie za sobą różnego rodzaju korzyści dla wynajmującego. Przede wszystkim mieszkanie wynajęte jednej osobie na dłuższy czas, gwarantuje stabilność i bezpieczeństwo. Właściciel może wybrać odpowiedniego lokatora, który będzie spełniał jego oczekiwania. Lokal nie musi być ponadto w pełni wyposażony, ponieważ wielu najemców posiada swoje meble lub chce zaaranżować go pod swoje indywidualne potrzeby. Właściciel nie musi być cały czas zaangażowany w sprawy związane z nieruchomością. Wystarczy, że ustalona suma pieniędzy wpływa na jego konto. Najem długoterminowy jest więc świetną opcją dla osób, które cenią sobie stały dochód i nie chcą podejmować ryzyka związanego z sezonowością najmu krótkoterminowego.

Jeśli interesuje Cię profesjonalne zarządzanie najmem w Poznaniu lub okolicach, skontaktuj się z nami!