fbpx Skip to content

Blog

Opieka nad mieszkaniem do wynajęcia – 4 filary

Profesjonalna opieka nad mieszkaniem do wynajęcia obejmuje wiele działań, które pozwalają właścicielom zarabiać bez konieczności inwestowania w proces ich własnego czasu. W tym artykule omówimy 4 filary zarządzania najmem, dzięki którym cały proces wynajmu będzie funkcjonował jak dobrze naoliwiona maszyna. 

1. Zadbanie o lokal do wynajęcia przed pokazaniem go potencjalnym lokatorom

zarządzający najmem urządza mieszkanie na wynajem

Pierwsza kwestia, nad którą warto się pochylić to przygotowanie mieszkania pod wynajem. Firma zarządzająca najmem, taka jak nasza, dba o to, żeby ustalić z właścicielem najlepszą politykę cenową na podstawie rzetelnych danych. Istotne jest także dopilnowanie formalności, takich jak spisanie stanu liczników. 

Kluczową sprawą na tym etapie jest opracowanie planu przygotowania mieszkania pod wynajem. Jednym z popularnych sposobów jest home staging, który pozwala małym kosztem uatrakcyjnić mieszkanie na wynajem. 

Po przemalowaniu ścian, pozbyciu się zbędnych mebli czy dodaniu kilku stylowych ozdób, firma zarządzająca najmem, wykonuje zdjęcia lokalu profesjonalnym aparatem. Dzięki temu potencjalni najemcy są jeszcze bardziej zachęceni, żeby obejrzeć mieszkanie na żywo.

2. Dobry lokator to połowa sukcesu

nowy lokator w wynajętym mieszkaniu

Jeśli mieszkaniem zainteresuje się wiele osób, będzie można wybrać najemcę dopasowanego do oczekiwań właściciela. Dlatego warto zadbać o:

  • dotarcie do odpowiedniej grupy docelowej (poprzez kampanię na portalach)
  • profesjonalne podejście do prezentacji, żeby potencjalni lokatorzy dowiedzieli się wszystkiego, co niezbędne, żeby podjąć decyzję o wynajmie
  • przedstawienie lokatorom rzetelnej umowy najmu, która zabezpieczy prawa obu stron, w tym zadba o bezpieczeństwo właściciela

3. Opieka nad mieszkaniem do wynajęcia i cykliczne zarządzanie 

Dobry zarządca będzie co miesiąc wykonywać takie prace, jak odbieranie telefonów od lokatorów i odpowiadanie na ich pytania, a także kontrolowanie terminowego regulowania należności. Mowa tutaj zarówno o pilnowaniu, czy lokatorzy płacą na czas, jak i tego, czy wszystkie media są opłacane zgodnie z harmonogramem. 

Druga istotna sprawa to dopilnowanie, żeby bieżące usterki były naprawiane sprawnie i przez profesjonalną ekipę. Dzięki temu lokatorzy będą czuli się zaopiekowani i bezpieczni. A to przełoży się na zadowolenie z wynajmu i chęć przedłużania umów.

4. Czas na zmiany? Nie ma problemu!

Opieka nad mieszkaniem do wynajęcia to również zadbanie o ciągłość najmu, aby właściciel nie tracił możliwości zarabiania na lokalu nawet wtedy, gdy lokatorzy wypowiedzą umowę.

W związku z powyższym, do zadań osoby zarządzającej najmem należy również aktywne poszukiwanie nowych lokatorów jeszcze zanim obecni najemcy się wyprowadzą. Sprawne przeprowadzenie oględzin mieszkania i przygotowanie wszystkich niezbędnych rozliczeń to formalności, które również okażą się kluczowe. 

Opieka nad mieszkaniem do wynajęcia – mnóstwo korzyści dla właściciela lokalu

Zarządzanie najmem to szereg czynności, które pochłaniają dużą ilość czasu. Zwłaszcza, jeśli właściciel ma mało wolnego czasu, doświadczenia lub posiada kilka mieszkań do wynajęcia. W takich sytuacjach przychodzimy z pomocą, dlatego jeśli szukasz usługi zarządzania najmem w Poznaniu, poznaj nasze ceny i skontaktuj się: