fbpx Skip to content

Blog

Prowadzenie wynajmu mieszkania – dlaczego należy unikać stonowania w aranżacji?

O ile przyjęło się myślenie, że aby trafić z wystrojem wnętrza do większej grupy odbiorczej nie powinien on być zbyt specyficzny lub wyszukany, tak, jeśli mamy w założeniu prowadzenie wynajmu mieszkania, to musimy wpierw je odpowiednio efektownie i apetycznie zaprezentować. Ciężko będzie to wszakże zrobić, jeżeli z uwagi na dobór łagodnych, niekontrastujących i mało charakterystycznych elementów nie mamy na czym tej ponętności oprzeć.

Jak więc ugryźć kwestię aranżacji, aby przyciągać zainteresowanego klienta?

Prowadzenie wynajmu mieszkania a odznaczanie określonych detali lub motywów w stylizacji

Jeśli weźmiemy pod lupę typowe wnętrze lokalu, dojdziemy do wniosku, że głównym założeniem przy jego aranżacji jest możliwie, jak największe: „wypłaszczenie” dodatków, stylu, mebli i kolorów. To znaczy tak, aby całość z uwagi na pewną uniwersalność trafiła do szerokiego spektrum osób.

Problem z tym ujęciem jest jednak taki, iż wymusza on stawianie na powszedniość, przyziemność i nijakość. A z tego rodzaju aspektów trudno wybić się w reklamie. Ta ostatnia z kolei powinna być jednak mocna, przerysowana i charakterystyczna. Tak, aby zaczepić i zakotwiczyć się w umyśle odbiorcy.
Jeśli więc musimy podjąć decyzję o tym, jak przygotować nieruchomość i chodzi tu stricte o prowadzenie wynajmu mieszkania, lepiej nie kierować się ogólnikowością i banalnością w kwestii aranżacji. Choćby dlatego, że to porywające impresje (emocje), a nie ich brak (przy stonowaniu), napędzają dobre wrażenie o lokalu.

Prowadzenie wynajmu mieszkania — jakie aspekty w stylizacji decydują o dobrym wrażeniu o lokalu?

Prowadzenie wynajmu mieszkania i stylizacja a sposób odbioru wnętrza przez klienta

Wszystko, co musimy przedstawić publicznie, w formie oferty, powinno być dobitne, intensywne, uderzające i wyraziste. Nie tylko dlatego, że mnogość rzeczy, które napotykamy, sprawia, iż nie mamy już ochoty się przy nich zatrzymywać. Acz także z uwagi na fakt, iż coś, co jest, bo jest (jak proste i zwyczajnie przyszykowane wnętrze), nie aktywizuje do działania.
Nie zapisuje się w głowie niczym szczególnym. A przez to nie pobudza i fascynuje, jak w związku z tym miałoby stać się warte wybrania?

Jeśli mamy w zamiarze prowadzenie wynajmu mieszkania, lepszym założeniem jest postawienie na jeden z dobrze kojarzących się większości motywów aranżacji. To jest na:

  • ekskluzywność, wytworność i wysmakowanie (w kolorach, meblach i detalach);
  • komfort, ciepło i przytulne akcentowanie (jako ogólne wrażenie płynące z całości mieszkania);
  • klimatyczność (budowanie odpowiedniej scenerii. Tj. poprzez np. dobór tematycznej fototapety i umieszczenie jej w odpowiedni sposób. Tzn. tak, aby przekształciła daną przestrzeń lub jej część w przyjemny, odizolowany zakamarek, służący powiązanemu ze zdjęciem stanowi lub działaniu).
Prowadzenie wynajmu mieszkania — jak urządzać wnętrza, by trafiły do odbiorcy?

Dane podejście sprawi, iż, zamiast budować płaskie, pozbawione polotu i prozaiczne wnętrze niebudzące emocji, uderzymy w przeciwstawną strunę. Dostarczając kuszącą perspektywę tego, z czym wiąże się wybór właśnie naszego lokum oraz jaki spełni użytek.

Jeżeli nie wiesz, jak przekonać do swojego mieszkania odbiorcę, wymień to wrażenie na dobrze przygotowany do wynajmu lokal i regularny profit: