fbpx Skip to content

Blog

Szybki remont mieszkania na wynajem – czy to możliwe? 

Remont zwykle kojarzy nam się z koniecznością wykonania wielu prac i ogromnym bałaganem. Czy jest sposób na to, żeby tego uniknąć? Szybki remont mieszkania jest możliwy, jeśli zależy Ci tylko na jego odświeżeniu i przygotowaniu go przed wynajmem. Na co zwrócić szczególną uwagę, od czego zacząć i jak działać sprawnie? Przeczytaj artykuł i zrób remont w jeden weekend!

Jak szybko odnowić ściany?

Odnowienie i znaczna poprawa wyglądu ścian jest możliwa do wykonania stosunkowo szybko. W mieszkaniu na wynajem warto postawić na klasykę i pomalować ściany np. na biało. Sprawdzą się także delikatne kolorystyczne akcenty np. jedna ściana w pokoju może być pomalowana na kolor grafitowy. Nawet surowy tynk może wyglądać atrakcyjnie i nowocześnie. Jeśli chcesz uniknąć malowania, na które zwykle trzeba poświęcić nawet 2 dni, to sprawdzą się również naklejki winylowe. Pomogą ukryć niedoskonałości na ścianie. Wybierz stonowane wzory, które nie przytłoczą przyszłych lokatorów. Warto zainwestować w farbę szybkoschnącą, żeby móc cieszyć się efektami jeszcze szybciej. Niektóre farby pozwalają na malowanie tylko raz, co będzie dodatkowym ułatwieniem. 

Szybka poprawa wyglądu podłogi

Tutaj wiele zależy od tego co dokładnie znajduje się na podłodze. Sprawdzonym pomysłem są płytki podłogowe, które można pomalować. Wówczas wystarczy kupić specjalną farbę do płytek i kafli. Tego typu produkty mają bardzo dobry stopień krycia, dlatego Twoja podłoga po pomalowaniu może wyglądać zupełnie jak nowa! Jeśli posiadasz panele, warto uzupełnić w nich ubytki i dokonać odświeżenia. Przydadzą się tu takie produkty jak masa naprawcza do paneli oraz farby do paneli. W wielu przypadkach nie trzeba robić długotrwałego cyklinowania, które wymaga pracy specjalisty. Szybki remont mieszkania na wynajem może przynieść tymi sposobami świetne efekty!

Szybka renowacja mebli w mieszkaniu na wynajem

Jeśli udało nam się sprawnie odnowić ściany i podłogę, pozostaje już tylko kwestia dopieszczenia wnętrza. Przed wynajmem warto pozbyć się starych, niemodnych mebli lub takich, które są nieproporcjonalnie duże w stosunku do kubatury pomieszczenia. Jeśli nie chcesz robić remontu, tylko odświeżyć mieszkanie przed wynajmem, przeczytaj nasz artykuł o home stagingu. Wracając do mebli. Jest kilka ciekawych sposobów na ich metamorfozę. Należą do nich okleiny imitujące drewno, spray do mebli tapicerowanych, pokrowce na meble. Przy produktach imitujących kamienie, beton czy drewno sprawdź uważnie czy nie wyglądają tanio i słabo jakościowo. 

zarządzanie najmem Poznań

Szybki remont mieszkania na wynajem: zainwestuj w drobne dodatki!

Dodatki mogą niesamowicie wpłynąć na atrakcyjny wygląd mieszkania na wynajem. Warto stosować akcenty kolorystyczne, które przykują wzrok do danej kompozycji. Na przykład – jeśli sypialnia jest utrzymana w uniwersalnych kolorach bieli i szarości, kup zasłony z printem albo ramę na obraz w intensywnym kolorze (czerwień, błękit pruski itp.). Wnętrze zyska nowe życie, a przyszli lokatorzy z pewnością to docenią. 

Realizujemy remonty, w tym także szybkie przygotowania mieszkań pod wynajem na terenie Poznania i okolic. Zainteresowany? Napisz lub zadzwoń!