fbpx Skip to content

Blog

Wybór mieszkania na wynajem – jak zarobić najwięcej?

Kupując mieszkanie na wynajem chcemy mieć pewność, że uzyskamy jak najwyższe możliwe zyski. Dlatego dziś przyjrzymy się sposobom na ich maksymalizację. Wybór mieszkania na wynajem to decyzja, która wymaga rozważenia wielu czynników i tylko od Ciebie zależy, na co się ukierunkujesz.

Monitoring rynku nieruchomości i okazje

Maksymalizacja zysków z czynszu to jedno, ale na początek warto zastanowić się, jak znaleźć mieszkanie na wynajem w dobrej cenie. Wymaga to codziennego monitoringu rynku w celu znalezienia swojej okazji. 

Dużym zainteresowaniem cieszą się mieszkania o metrażu odpowiednim dla rodzin oraz kawalerki, a nawet mikrokawalerki. Okazji więc możemy szukać ustawiając inne parametry lokalu, takie jak np. metraż 35 m2 i dwa pokoje. Z dużym prawdopodobieństwem dla większości rodzin będzie ono za małe, dzięki czemu będziemy rywalizować z mniejszą liczbą potencjalnych kupujących. 

Oprócz zarządzania najmem w Poznaniu oferujemy też kompleksowe wsparcie przy inwestycji w nieruchomości Poznań. Dla naszych klientów szukamy mieszkań z potencjałem i wiemy, jak znaleźć atrakcyjne nieruchomości pod wynajem.

Lokalizacja nieruchomości i plany na przyszłość

liczenie zysków z najmu

Dla wielu potencjalnych lokatorów lokalizacja jest kluczowym czynnikiem decydującym o wynajmie lub rezygnacji. Nie musimy tutaj stawiać na centra miast. Jednak w odleglejszych dzielnicach warto sprawdzić jej plany rozwoju. Być może w ciągu najbliższej dekady lokalizacja znacznie się rozwinie, zbudowane zostaną atrakcyjne budynki i rozwinie się również komunikacja miejska.

Komfort życia i standard mieszkania

W tym punkcie dużo zależy od przyjętej przez Ciebie strategii. Zakładając, że decydujesz się na 2-pokojowy lokal w centrum miasta, możesz liczyć na klientów z zasobnym portfelem, ale jednocześnie wysokimi wymaganiami dotyczącymi standardu wyposażenia i wykończenia. 

Jeśli z kolei zainwestujesz w mieszkanie w okolicy uczelni wyższej i celujesz w grupę docelową, jaką są studenci, to funkcjonalność mieszkania oraz stworzenie w pokojach części biurowej może okazać się kluczowe. 

Zawsze warto mieć na względzie wybór trwałych materiałów, dzięki którym nie trzeba będzie często wymieniać mebli i innych elementów wyposażenia. Podobnie rzecz się ma z jakością farb, podłóg i całego wykończenia. 

A po zakupie… Odpowiednia kampania reklamowa

kampania reklamowa mieszkania na wynajem na portalu ogłoszeniowym

Nawet najlepiej przygotowanie mieszkanie nie będzie budziło adekwatnego zainteresowania, jeśli zaprezentujemy je kiepsko w Internecie. Chodzi przecież o to, żeby potencjalny najemca na pierwszy rzut oka stwierdził, że musi obejrzeć je na żywo. 

Ustalona została satysfakcjonująca kwota czynszu i żeby ją uzyskać warto też zainwestować w doskonałą prezentację mieszkania. Tym i wieloma innymi rzeczami zajmują się zarządzający najmem. Polecamy Ci powierzyć to zadanie specjalistom, żeby dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców i móc wybrać idealnego lokatora. 

Przed nieprzyjemnymi niespodziankami uchroni Cię dokładna weryfikacja lokalu, zabezpieczenie się dobrą umową najmu oraz wsparcie fachowców, którzy dopilnują wszystkich formalności.

Poznaj bliżej nasze usługi zarządzania najmem Poznań!