fbpx Skip to content

Blog

Zarządzanie najmem ile kosztuje? Czy to się opłaca?

Zarządzanie najmem to usługa, która pozwala właścicielom mieszkań przestać martwić się kontaktem z lokatorami, ich problemami czy rozliczaniem wszystkich opłat. Dzięki temu można skupić się na własnej pracy lub odpoczynku, jednocześnie nie myśląc o tym, co dzieje się w wynajmowanym mieszkaniu. Za wszystko odpowiada bowiem firma oferująca usługi zarządzania najmem. Jednak wielu właścicieli zadaje sobie pytanie czy to się opłaca. Dziś przyjrzymy się temu, ile kosztuje zarządzanie najmem, jakie są aktualne cenniki i czy inwestycja jest opłacalna. Zaczynajmy! 

Ile kosztuje bezpieczne wynajęcie lokalu?

Bezpieczne wynajęcie lokalu to podstawowa usługa zarządzania najmem. W jej skład wchodzi przygotowanie oferty najmu, reklama w serwisach ogłoszeniowych, znalezienie odpowiedniego lokatora i przygotowanie bezpiecznej umowy. To idealna opcja dla tych wynajmujących, którzy na początkowym etapie nie chcą tracić swojego czasu na wyżej wymienione zadania. 

zarządzanie najmem Poznań

Zarządzanie najmem ile kosztuje w wersji podstawowej?

Koszt takiej usługi w InHarbor to zaledwie wysokość jednomiesięcznego czynszu brutto. To nie tylko oszczędność czasu, ale także możliwość wynajęcia mieszkania w wyższej cenie. Dlaczego? Ponieważ osoba zarządzająca najmem ma profesjonalny sprzęt, wie jak przygotować wyjątkową ofertę oraz doskonale zna przepisy prawa. 

Zarządzanie najmem ile kosztuje pełna usługa?

Firmy zarządzające najmem często oferują ponadto świadczenie swoich usług przez cały okres trwania umowy z określonym lokatorem. Jednak to nie wszystko. Dla przykładu w InHarbor Poznań bierzemy odpowiedzialność także m.in. za:

  • przygotowanie atrakcyjnych zdjęć lokalu – wielu właścicieli ma świetne mieszkanie, ale ich zdjęcia są kiepskie,
  • wykonywanie rocznych rozliczeń według realnego zużycia i pobieranie opłat od lokatorów,
  • koordynacja usług sprzątania lokalu czy też montażu mebli,
  • prowadzenie miękkiej oraz twardej windykacji w przypadku problemów z lokatorami.

Zarządzanie najmem ile kosztuje kompleksowa usługa? To wszystko i więcej można mieć już za jedyne 15% od czynszu w każdym miesiącu. 

Zarządzanie najmem czy to się opłaca?

zarządzanie najmem Poznań

Nie ulega wątpliwości, że dla wielu osób oddanie 15% czynszu to tylko 250-400 zł miesięcznie. Zakładając, że chcesz wynająć mieszkanie za 2500 zł, pełne zarządzanie najmem będzie kosztowało Cię tylko 375 zł. Jednocześnie, dzięki firmie jak InHarbor Zarządzanie Najmem Poznań, możesz wynająć swoje mieszkanie drożej niż planowałeś. Będzie to zasługą dobrej oferty, atrakcyjnych zdjęć i sprawdzonych metod poszukiwania odpowiedniego lokatora. 

Jeśli chcesz porozmawiać o tym, jak mogłoby wyglądać zarządzanie najmem w przypadku Twojego mieszkania, skontaktuj się z nami tutaj