fbpx Skip to content

Blog

Idealny lokator do mieszkania? Podpowiadamy jak go znaleźć! 

Idealny lokator do mieszkania to cel wielu właścicieli, którzy nie chcą się martwić problemami wynikającymi z najmu. Wybranie niewłaściwej osoby może wiązać się z dużymi kosztami związanymi ze zniszczeniem lokalu lub brakiem płatności na czas. Jeśli stoisz przed zadaniem wyselekcjonowania odpowiedniego najemcy, mamy dla Ciebie kilka wskazówek jak go znaleźć. W InHarbor realizujemy usługę zarządzanie najmem w Poznaniu i okolicach. Dlatego pamiętaj, że w razie potrzeby możesz powierzyć nam m.in. zadanie znalezienia bezproblemowego lokatora. 

Zadbaj o odpowiednią reklamę 

Przygotowanie jakościowej oferty to podstawa. Zależy Ci, żeby zgłosiło się do Ciebie sporo osób zainteresowanych najmem. Dzięki temu będziesz mógł wybrać właściwe osoby spośród innych. Jeśli nie przygotujesz odpowiedniej oferty, istnieje ryzyko, że na ogłoszenie odpowiedzą nieliczne osoby i wybór będzie ograniczony. Dlatego koniecznością jest przygotowanie ładnych, wyraźnych zdjęć prezentujących lokal, profesjonalnej treści ogłoszenia i dodanie go na kilku wybranych portalach. Oprócz standardowych stron z ogłoszeniami możesz zamieścić ofertę na grupach na Facebooku lub na własnym profilu. Dzięki temu pojawi się szansa, że Twoi zaufani znajomi mają kogoś godnego polecenia, kto aktualnie szuka mieszkania. Oczywiście sam fakt znajomości jest tylko jedną z wielu składowych, która wpływa na wiarygodność danej osoby, ale warto pamiętać o tym źródle potencjalnych lokatorów. 

Zadbaj o przygotowanie mieszkania 

Trudno oczekiwać, żeby osoby, które nie przykładają wagi do tak podstawowych kwestii jak czystość czy estetyka mieszkania, utrzymywały je dalej w odpowiednim porządku. Dlatego zadbaj o wygląd swojego lokalu tuż przed pokazywaniem go osobom zainteresowanym. Podstawą jest idealna czystość, brak przypadkowych czy starych mebli oraz elementy nadające mieszkaniu nieco przytulności jak świeże owoce, poduszki czy wazon z kwiatami. O tym, jak przygotować mieszkanie do wynajmu pisaliśmy szerzej w tym artykule

Sprawdź wypłacalność potencjalnego lokatora 

zarządzanie najmem Poznań

Jeśli po swojej stronie wykonasz tak ważne kroki jak zadbanie o czystość i aranżację lokalu oraz o odpowiednie zaprezentowanie swojej oferty, pozostaje Ci sprawdzić czy potencjalny lokator jest wypłacalny. Nie ma przeciwwskazań, żeby poprosić przyszłego najemcę o informacje takie jak forma zatrudnienia, źródło dochodu i jego wysokość. W przypadku osób, które nie pracują np. studentów, możesz poprosić o poręczenie rodzica lub opiekuna prawnego. Warto także skorzystać z najmu okazjonalnego, dzięki któremu będziesz zabezpieczony na wypadek braku płatności ze strony wynajmującego. Może się zdarzyć, że nawet najbardziej idealne osoby będą sprawiać pewne problemy. Dlatego pamiętaj o możliwości dodatkowego zabezpieczenia w postaci kaucji lub OC. 

Nie chcesz martwić się szukaniem lokatora idealnego? Zostaw to nam! Realizujemy profesjonalne zarządzanie najmem w Poznaniu i okolicach. Napisz do nas lub zadzwoń!