fbpx Skip to content

Blog

Zarządzanie wynajmem mieszkań – jak ubiec konkurencję i kupić okazyjnie lokal?

Jako że zarządzanie wynajmem mieszkań zaczyna się od nabycia obiecującej nieruchomości, to wyłowienie lokalnej okazji może od nas wymagać pewnej przebiegłości. Tudzież wybiegania poza obiegowe myślenie.

Jak więc znaleźć tańszy rynkowo lokal, wyprzedzając w tym względzie konkurencję?

Utrzymuj stały, bezpośredni kontakt z agentami – zarządzanie wynajmem mieszkań a kupno nieruchomości

Jeżeli weźmiemy pod uwagę, iż proces poszukiwania lokalu wygląda dla zainteresowanych podobnie. To znaczy: opiera się na wertowaniu pojawiających się ogłoszeń o sprzedaży w Internecie. A także na śledzeniu fizycznych anonsów w lokalnej gazecie. Tak, o ile robią to wszyscy, nie znajdziemy tu wiele miejsca na swobodę działania czy pewność realizacji transakcji. Zwłaszcza w sytuacji, gdy do wypatrzonej okazji zgłasza się stu lub większa liczba konkurentów.

Aby wykupić lokal w takim wypadku, mając w zamyśle późniejsze zarządzanie wynajmem mieszkań, trzeba wyjść poza obiegowe działanie. I ustalić konwertującą strategię, w szczególności, stawiając w tym zakresie na:

  • gotowość do natychmiastowego wyłożenia gotówki oraz szybki proces decyzyjny;
Zarządzanie wynajmem mieszkań a współpraca z agentami nieruchomości.
  • podjęcie współpracy z kilkunastoma agentami i cykliczne, bezpośrednie kontaktowanie się z nimi z zapytaniem ofertowym.

Jeśli mamy możliwość błyskawicznego wykupienia lokalu, a jednocześnie od razu podejmujemy w tym względzie decyzję, dla agenta nieruchomości jesteśmy łatwym, bezwysiłkowym zyskiem. Zwiększa to więc nasze szanse na nabycie upatrywanej posiadłości.

Bądź proaktywny – zarządzanie wynajmem mieszkań od strony nabywania strategicznej nieruchomości

Jeżeli przeglądamy perspektywiczne ogłoszenie i na jakimś etapie zapoznawania się z mieszkaniem, określeniem ryzyka oraz potencjału lokalu, wciąż zastanawiamy się nad zakupem, nie należy doprowadzać do przesadnej zwłoki. Umówienie wizyty powinno być z kolei poprzedzone zabraniem ze sobą odpowiedniego zapasu gotówki oraz umowy rezerwacyjnej. Błyskawiczne działanie jest bowiem w danej branży kluczem.

Zarządzanie wynajmem mieszkań a szybkie podejmowanie decyzji o zakupie posiadłości.

Gdy spojrzymy na to od strony sprzedającego, który zapewne albo ma problemy z samą nieruchomością, czemu nie jest w stanie sprostać, albo ciągną się za nim długi lub innego typu niedogodność, to widok żywej gotówki oraz opcja szybkiego upłynnienia lokalu zazwyczaj wygrywa z zimnym rozsądkiem i kalkulacją. Tj. ze wstrzymaniem się z decyzją w nadziei na inne/lepsze oferty.

Jeśli mamy więc w założeniu okazyjne nabycie posiadłości oraz perspektywę pod zarządzanie wynajmem mieszkań lepiej nie stwarzać pola do zwłoki. Jako że korzystniej na danej inwestycji wyjdziemy, stawiając zdecydowanie podejmowane kroki.

Jeżeli szukasz perspektywicznej inwestycji, a przy okazji nie chcesz zmagać się z całą konkurencją, wymień dany wysiłek na efekt i dopnij transakcję naszą ręką: