fbpx Skip to content

Blog

Jak zarządca nieruchomości ułatwi Ci życie?

Wynajem nieruchomości wiąże się z licznymi obowiązkami, które mogą pochłaniać wiele czasu oraz energii. Niekiedy przez odległość, stan zdrowia czy braku czasu właściwe zarządzanie staje się problematyczne. Jeżeli posiadasz jeden lub więcej lokali, które chcesz wynajmować, warto pomyśleć o zatrudnieniu specjalisty do pomocy, którym jest dobry zarządca nieruchomości. Dlaczego warto skorzystać z tej opcji i jak może ona ułatwić Twój wynajem?

Wynajmowanie nieruchomości i obsługa najemców

Odpowiednio dobrany zarządca nieruchomości będzie posiadał znajomości przepisów oraz podstaw prawnych, aby bez trudu zajmować się kwestiami wynajmu Twojego lokalu. W jego działania można wliczyć zarówno zrobienie świetnych zdjęć nieruchomości, poszukiwanie poprzez reklamę potencjalnych chętnych, przeprowadzanie rozmów i podpisywanie umów, jak i odpowiadanie na pytania, rozwiązywanie problemów czy pomoc w odbiorze mieszkania po najmie.

Zatrudnienie wykwalifikowanej osoby na to stanowisko pozwoli Ci zaoszczędzić wiele wysiłku oraz czasu, który trzeba by poświęcić na każdą z czynności, składających się na obsługę wynajmu. 

Wykonywanie codziennych obowiązków

Jednym z głównych zadań, należących do zatrudnionego zarządcy nieruchomości, jest dbanie o codzienne sprawy związane z jej prawidłowym funkcjonowaniem. Wiąże się to z takimi czynnościami, jak:

  • odbiór opłat za czynsz od lokatorów
  • rozwiązywanie ewentualnych konfliktów
  • naprawy na mniejszą i większą skalę
  • monitorowanie stanu technicznego nieruchomości
  • działanie w przypadku nagłych awarii

Posiadając sprawdzoną osobę na stanowisku zarządcy nieruchomości, możesz śmiało powierzyć mu każdą kwestię, związaną z prawidłowym funkcjonowaniem lokali.

Zarządzanie finansami

Kolejną kwestią, którą możesz oddelegować odpowiedniemu zarządcy nieruchomości, są finanse związane z jej funkcjonowaniem. Jako osoba odpowiedzialna, zarządca ma prawo i obowiązek rozliczać się z lokatorami za wynajem w określonym czasie. Jednocześnie powinien prowadzić także dokładne rachunki, wskazujące na to, jak posiadłość na siebie zarabia oraz wszystkie koszty, związane z jej utrzymaniem. W ten sposób nie tylko nie musisz martwić się kwestią pieniędzy, ale również możesz w każdej chwili sprawdzić, jak wygląda sytuacja finansowa Twojej nieruchomości. 

Kiedy warto zatrudnić zarządcę nieruchomości?

Korzystanie z usług zarządców nieruchomości będzie świetnym rozwiązaniem w wielu przypadkach. Ich zatrudnienie niezwykle przyda się, gdy jako właściciel nie mieszkasz w pobliżu wynajmowanego lokalu i nie masz możliwości często go odwiedzać. 

Zarządca pomoże również w obsłudze większej liczby nieruchomości, odciążając Cię znacząco. Warto skorzystać z fachowej pomocy również w przypadku, gdy nie wiesz jeszcze wiele o zarządzaniu lokalem i szukasz wykwalifikowanej pomocy. Zatrudnienie zarządcy nieruchomości pozwala w pełni korzystać z uroków dochodu pasywnego z wynajmu, jednocześnie przekazując znaczną część obowiązków wykonawcy. 

Przeczytaj też, jak wybrać dobrego zarządcę nieruchomości.

Wiesz już, jak zarządca nieruchomości ułatwi Ci życie biorąc na siebie większość spraw związanych z najmem. Zastanów się, czy zarządca nieruchomości nie jest rozwiązaniem, którego potrzebujesz! 

Sprawdź naszą usługę!